Meklēšanas forma

Lietus 27 °C ZA vējš 3.6 m/s
Pirmdiena, 2018. gada 16. JūlijsVārda dienu svin: Hermīne, Estere

Jelgavas kanoiste startēs pasaules čempionātā

Ilze Knusle-Jankevica
Aizvadītajā nedēļas nogalē Limbažos norisinājās Latvijas čempionāts smaiļošanā un kanoe airēšanā, kas vienlaikus bija arī atlases sacensības dalībai pasaules čempionātā. No Jelgavas tiesības piedalīties pasaules čempionātā ieguva kanoe airētāja Jūlija Gutova.

Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) treneris Sergejs Bobkovs informē, ka J.Gutova Latvijas čempionātā uzvarēja gan 200, gan 500 metru distancē vieniniekos, bet pasaules čempionātā startēs tikai vienā distancē. «Pasaules čempionātā 500 metru distance būs tikai divniekiem, bet Jūlijai nav pārinieces, tāpēc viņa startēs tikai vieniniekos 200 metros,» norāda treneris. Pasaules čempionāts notiks 24.–27. augustā Čehijā, un Jūlijai tā būs debija pasaules čempionātā pieaugušajiem. Pati 17 gadus vecā J.Gutova neslēpj, ka uzvara Latvijas čempionātā bija nedaudz negaidīta, ņemot vērā, ka laikapstākļi airēšanai bija slikti – traucēja gan vējš, gan viļņi. Viņa piebilst, ka pirms pasaules čempionāta viņa vēl piedalīsies starptautiskā nometnē, kas popularizē sieviešu kanoe airēšanu. Ar šo sporta veidu jauniete nodarbojas ceturto gadu. Viņa mācās Murjāņu sporta ģimnāzijā, kas ļauj apvienot mācības un treniņus divreiz dienā.

Tikt uz pasaules čempionātu cerēja arī šābrīža labākais Jelgavas kanoists Roberts Lagzdiņš, bet 1000 metru distancē izcīnīja vien trešo vietu. Viņu apsteidza olimpietis Dagnis Iļjins (izcīnīja 2. vietu) un liepājnieks Aivis Tints (uzvarēja), kurš, pēc trenera S.Bobkova domām, šosezon ir spēcīgākais kanoists Latvijā šajā distancē.

Par Latvijas čempioniem kļuva BJSS kanoisti Matīss Ozols, kurš pārī ar Brocēnu sportistu Ansi Grišānu uzvarēja divniekos 200 un 500 metros, un Boriss Lonskis, kurš ar partneriem triumfēja četriniekā 200 un 1000 metros. Vēl Jelgavas kanoisti izcīnīja zeltu 4x200 metru stafetē – sastāvā bija R.Lagzdiņš, M.Ozols, Aleksejs Ševcovs un Vitālijs Upenieks – un četriniekos 500 metros (R.Lagzdiņš, M.Ozols, A.Ševcovs un Jurijs Ševcovs). No smaiļotājiem čempiona titulu izcīnīja Lāsma Liepa no ūdens sporta kluba «Barons» vieniniekos 200 metros un Mārtiņš Veispals no «Barona» pārī ar Murjāņu Sporta ģimnāzijas pārstāvi Robertu Pumpu divniekos 200 un 500 metros un četriniekā 1000 metros.

Jāpiebilst, ka šajā čempionātā uz ūdens atgriezās arī jelgavniece Spīdolas ģimnāzijas sporta skolotāja Elīna Ēdole, kura startēja kanoe vieniniekos 200 un 500 metros. «Latvijas čempionātā pēdējo reizi startēju 2013. gadā,» viņa norāda, piebilstot, ka nolēma atgriezties, jo šim sporta veidam veltījusi 15 gadus. Tā kā intensīvus treniņus Elīna atsākusi tikai pirms diviem mēnešiem, viņa sev kā mērķi izvirzīja čempionātā noskaidrot, kādā fiziskajā formā šobrīd ir, lai saprastu, kas jāuzlabo. «Sieviešu kanoe airēšana ir iekļauta Tokijas olimpisko spēļu programmā 2020. gadā, un tas paver jaunas iespējas gan finansējuma piesaistē, gan sportiskajā ziņā, un arī sporta veids no tā tikai iegūs,» norāda E.Ēdole, kura šobrīd pārstāv Ozolnieku airēšanas klubu.

Ar visiem Latvijas čempionāta rezultātiem var iepazīsties mājaslapā www.oclimbazi.lv.

Foto: no J.Gutovas arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti