Meklēšanas forma

Lietus 13 °C A-ZA vējš 4.5 m/s
Piektdiena, 2017. gada 22. SeptembrisVārda dienu svin: Māris, Mārica, Maigurs

Iepazīstina ar Jelgavas nakts pusmaratona trasi

Ģirts Pommers
Jau 22. jūlijā Jelgavā notiks lielākais sporta pasākums pilsētā – Jelgavas nakts pusmaratons –, kurā šogad varētu piedalīties pat līdz 6000 skrējējiem. Pamatīgas pārmaiņas, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, ir piedzīvojusi skrējiena trase.

«Domāju, ka mēs varam atklāt, ka nākamajā gadā vēlamies pretendēt uz Latvijas čempionāta statusa iegūšanu 10 kilometru distancē. Šogad tika precīzi nomērīta trase, lai tā atbilstu gan šai distancei, gan pusmaratona distancei. Tāpat liela loma bija apļu skaita samazināšanai, jo tas nākotnē palīdzēs sasniegt augstākus rezultātus – jo mazāk pagriezienu, jo trase ir ātrāka. Centīsimies Jelgavas skrējienu padarīt ērtāku tieši profesionālajiem skrējējiem,» skaidro Jelgavas Sporta servisa centra pārstāve un Jelgavas Bērnu un jauniešu sporta skolas vieglatlētikas trenere Aļona Fomenko, kura ir arī viena no šo sacensību organizatorēm.

Viņa norāda, ka galvenā atšķirība, kas būtu jāņem vērā ikvienam 22. jūlija vakarā skriet gribētājam, ir tā, ka šogad ir mainījies skriešanas virziens. «Starts būs jau ierastā vietā – blakus Mītavas tiltam Jāņa Čakstes bulvārī. Pēc starta šāviena skrējēji dosies nevis ierastajā virzienā, bet gan skries līdz Lielajai ielai. Pēc tam pa Lielo ielu skrējējiem būs jādodas līdz Dambja ielas, Lielās ielas un Krišjāņa Barona ielas krustojumam. Tālāk skrējiens turpināsies pa Kr. Barona ielu līdz Pasta ielai. Pirmais aplis pusmaratona skrējējiem būs jāveic pa Lapskalna ielu līdz Uzvaras parkam, bet otrais aplis būs garāks,» informē Sporta servisa centra pārstāve.

Jānorāda, ka šogad daļa no trases izvietota Pārlielupē. Sportistiem būs jāskrien pa Rīgas ielu līdz Strazdu ielai, kur plānots pagrieziens. Tālāk distance turpināsies pa Imantas ielu, Akmeņu ielu un Lāčplēša ielu, tālāk pa Kronvalda ielu līdz Rīgas ielai. Finiša līnija visu trīs distanču – 5, 10 un 21 kilometra – skrējējiem būs ierastajā vietā – Pasta salā.

Kopumā distancē būs pieci atbalsta punkti, kuros skrējēji tiks gan padzirdīti un paēdināti, gan tajos varēs baudīt kādu muzikālu priekšnesumu.

JELGAVAS NAKTS PUSMARATONA PROGRAMMA

Ceturtdiena, 20. jūlijs

15.00 – 22.00 Numuru saņemšana tirdzniecības parka «Alfa» veikalā «Sportland» (2. stāvā)

Piektdiena, 21. jūlijs

12.00 – 20.00  Numuru saņemšana Pasta salā, Jelgavā

Sestdiena, 22. jūlijs (Pasta salā)

12.00   Latvijas čempionāts ūdens motosportā

16.00   Numuru saņemšana

19.00   Mazuļu rāpošanas sacensības

20.00   Bērnu skrējiens

21.00   Putu ballīte sadarbībā ar «Sportland»

21.05   Uzstājas grupa «TirkizBand»

22.15   «BTA» 5 km; «Nike» 10 km; 21,0975 km skrējiens; 5 km nūjošana

23.00   Uzstājas grupa «TirkizBand»

0.15     Uzstājas Miks Galvanovskis

1.00     Apbalvošana

Foto: no JV arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti