Meklēšanas forma

Neliels lietus 2 °C D-DA vējš 5.3 m/s
Svētdiena, 2018. gada 9. DecembrisVārda dienu svin: Tabita, Sarmīte

Divi LLU studenti saņem Sporta stipendiju

www.jelgavasvestnesis.lv
Šodien, 14. novembrī, «Elektrum» sporta centrā pasniegtas Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) Sporta stipendijas 2017./2018. studiju gadam. Stipendiju 600 eiro apmērā saņēma arī divi LLU Informācijas tehnoloģiju fakultātes (ITF) studenti orientieristi Matīss Slikšjānis un Endijs Titomers.

LLU informē, ka LSFP Sporta stipendijas komisija šogad saņēma 81 pieteikumu un stipendija tika piešķirta 48 pretendentiem, no kuriem divi studenti studē LLU.

Pieteikties stipendijai tika aicināti visu Latvijas izlašu sportisti, kuri studē akreditētā augstākās izglītības iestādē un startē sporta veidos, kuru starptautiskās federācijas ir Starptautisko sporta federāciju ģenerālās asociācijas biedri vai atzītas Starptautiskajā Olimpiskajā komitejā. Stipendiju piešķiršanas kritēriji nenodala budžeta vai maksas, pilna vai nepilna laika studiju programmas, tomēr studiju ilgums nedrīkst pārsniegt studiju programmas apguvei paredzēto laika periodu.

Stipendiju 600 eiro apmērā saņēmis LLU ITF studiju programmas «Datorvadība un datorzinātne» 1. kursa students M.Slikšjānis, kurš nodarbojas ar orientēšanās sportu jau no septiņu gadu vecuma.  Matīsa pamatskolas skolotājs bija orientēšanās sporta entuziasts, tādējādi jau sporta stundās Matīss ieguva priekšzināšanas par šo sporta veidu, kā arī vasarās aktīvi piedalījās sporta nometnēs. Stipendiāts studijas ITF uzsāka šogad. «Studijas ar sportu savienot izdodas veiksmīgi, jo vairākos studiju priekšmetos man ir priekšzināšanas, tādējādi ir brīvais laiks, ko attiecīgi varu veltīt treniņiem. Svarīgi, ka lekciju saraksts nav pārblīvēts, ir brīvākas dienas, kad es varu aizvadīt īsu treniņu. Parasti man katru dienu ir vismaz divi treniņi, lai ne dienu nezaudētu sportisko garu,» stāsta LSFP stipendiāts M.Slikšjānis.

Otru stipendiju 600 eiro apmērā saņēmis LLU ITF studiju programmas «Datorvadība un datorzinātne» 2. kursa students E.Titomers.  Endijs ir atbildīgs un mērķtiecīgs students, aktīvu darbošanos dažādos programmēšanas pasākumos viņš apvieno ar orientēšanās un skriešanas sacensībām, kā arī ir ieguvis LLU sportista titulu. Orientēšanās sportu un studijas Endijam izdodas veiksmīgi apvienot, jo stipendiāts māk plānot savu laiku. «Man ir diezgan viegli iemācīties jaunas lietas, nekad neko neiekaļu no galvas, jo, ja tas man interesē, tad nav problēmu apgūt ko jaunu,» stāsta sportists. Ar orientēšanās sportu viņš aizrāvies jau no deviņu gadu vecuma. No sākumā to darīja viņa klasesbiedri un Endijs vēlējās patusēt kopā ar draugiem. Tiesa, Endija draugiem ātri vien šī lieta apnika, taču puisis kā mērķtiecīgs jaunietis uztvēra to daudz nopietnāk, jo bija pirmie panākumi, kas deva turpmāko motivāciju un vēlmi iegūt kādu nozīmīgu balvu. Endijs ir pārliecināts, ka orientēšanās sporta sacensībās katru reizi ir kaut kas jauns, kā arī  tās attīsta loģisko domāšanu.

«Esam gandarīti, ka jau desmito gadu Latvijā tiek piešķirtas stipendijas tiem, kas uzrāda augstus rezultātus sportā un studijās, rosinot augstas klases sportistus domāt par duālo karjeru. Materiālajam atbalstam no valsts puses ir arī psiholoģiska nozīme. Tas parāda, ka Latvija ir valsts, kurā rūpējamies par sportistiem gan ceļā uz augstākajiem sasniegumiem sportā, gan par viņu iespējām attīstīt sevi un dzīvot kvalitatīvu dzīvi arī pēc tam, kad viņi bijuši pasaules uzmanības centrā un ar saviem panākumiem nesuši Latvijas vārdu pasaulē,» pauda LSFP prezidents Einars Fogelis.

Jāpiebilst, ka E.Titomers nesen saņēma arī uzņēmuma «Exigen Services Latvia» un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Attīstības fonda 1500 eiro stipendiju par teicamām sekmēm un motivāciju studēt IT. Endijs šobrīd «ERASMUS+» apmaiņas programmā studē Maltas Mākslas, zinātnes un tehnoloģijas koledžā, kur mācīsies līdz februārim.

Puisis portālam www.jelgavasvestnesis.lv atzīst, ka saņemtās stipendijas ir neatsverams atbalsts. «Stipendijas man ļaus vairāk koncentrēties uz mācībām un sportu un mazāk domāt par finansiālo pusi,» tā E.Titomers. Viņš atzīst, ka viņam ļoti patīk programmēšana un viņš i apmierināts ar izvēlēto kursu. «No šīs apmaiņas būšu ieguvis ļoti daudz zināšanu, kuras, cerams, varēšu izmantot arī, sākot strādāt IT nozarē,» tā E.Titomers.

Foto: publicitātes foto

 

Viedokļi

Pievienot komentāru