Meklēšanas forma

Apmācies 7 °C DR vējš 4.1 m/s
Trešdiena, 2018. gada 26. SeptembrisVārda dienu svin: Gundars, Kurts, Knuts

VUGD: daudzdzīvokļu mājās par ugunsdrošību tiek domāts nepietiekami

Anastasija Miteniece
​Vērtējot ugunsdrošības prasību ievērošanu daudzdzīvokļu mājās, izlases kārtībā visā Latvijas teritorijā norisinājās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) organizētās ugunsdrošības pārbaudes. Jelgavā apsekotas 20 mājas, un vairākumā objektu konstatēti pārkāpumi.

VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļa informē, ka lielākajai daļai no pārbaudītajām ēkām nav izstrādāta daudzdzīvokļu mājas ugunsdrošības instrukcija vai nepieciešama tās pārstrāde, savukārt otrs biežāk konstatētais pārkāpums ir iedzīvotāju nepietiekamās zināšanas par ugunsdrošību mājvietā. Proti, apsekoto māju iedzīvotāji visbiežāk nav iepazīstināti ar savas dzīvojamās mājas ugunsdrošības instrukciju. Jāuzsver, ka gandrīz visās ēkās nav veiktas arī elektroinstalācijas pārbaudes. Divpadsmit stāvu ēkās Jelgavā, kurās ierīkota automātiskā dūmu un karstuma kontroles sistēma vai iekšējā ugunsdzēsības ūdensvada krāni, konstatēts, ka lielākoties ugunsdrošībai nozīmīgās inženiertehniskās sistēmas nav darba kārtībā.

Pārbaudīto dzīvojamo māju pārvaldniekiem un īpašniekiem ir uzdots novērst konstatētos ugunsdrošības prasību pārkāpumus, kā arī viņi informēti par atbildību, kas iestāsies, ja šie pārkāpumi netiks novērsti noteiktajā laikā.

Jāpiebilst, ka divu mēnešu laikā Latvijā tika veiktas ugunsdrošības pārbaudes 991 daudzdzīvokļu mājā. Veikto pārbaužu laikā tika pievērsta uzmanība tam, vai iedzīvotāji ir iepazīstināti ar daudzdzīvokļu mājas ugunsdrošības instrukciju, un ēkas ugunsaizsardzības sistēmu darbspējai un evakuācijas ceļu atbilstībai, piemēram, vai gaiteņos un kāpņu telpās nav novietoti materiāli un priekšmeti, vai durvis uz kāpņu telpām ir brīvi atveramas un aprīkotas ar pašaizvēršanās mehānismiem un tamlīdzīgi. VUGD atgādina, ka dzīvojamo māju iedzīvotājiem ir pienākums rūpēties ne tikai par sava īpašuma ugunsdrošību, bet arī par ugunsdrošības prasību ievērošanu dzīvojamās mājas koplietošanas telpās.

Foto: no JV arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti