Meklēšanas forma

Skaidras debesis 20 °C A vējš 1.8 m/s
Pirmdiena, 2018. gada 21. MaijsVārda dienu svin: Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna

Velosipēda pieslēgšana negarantē tā drošību

Ģirts Pommers
«Pagaidām mēs neesam novērojuši lielāku velosipēdu zagļu aktivitāti kā iepriekšējos gados. Tāpat nav mainījušies noziedznieku paradumi – velosipēdi visbiežāk tiek zagti pie sabiedriskām vietām un no privātmāju pagalmiem un garāžām,» portālam www.jelgavasvestnesis.lv stāsta Jelgavas Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks Igors Helmanis. Šogad fiksētas 19 velosipēdu zādzības.

Līdz ar dzelzceļa stacijā izbūvētajām velosipēdu novietnēm vairākas velosipēdu zādzības ir notikušas arī tur. «Ieteiktu jelgavniekiem aizdomāties, ka zagļi izmanto dažādus palīgrīkus – knaibles, armatūras šķēres–, ar kuriem var viegli pārkniebt lētās un nekvalitatīvās velosipēdu slēdzenes. Ir bijuši gadījumi, kad velosipēdi nemaz nav bijuši pieslēgti, tādēļ noteikti jāizvērtē visi riski,» norāda I.Helmanis.

Tāpat policijas pārstāvis aicina būt uzmanīgiem privātmāju īpašniekiem, kuri nereti aizmirst aizslēgt teritorijas vārtus vai uz brīdi atstāj atvērtas garāžas durvis. «Zagļiem to vien vajag, lai izmantotu katru neizmanību un vieglprātību. Nozieguma veikšanai nevajag daudz laika – atliek vien izstumt velosipēdu no teritorijas,» stāsta policists.

Jāpiebilst, ka šogad Jelgavā fiksētas arī vairākas sērijveida zādzības. I.Helmanis atzīmē, ka, visticamāk, ļaundari mūsu pilsētā ieradušies no citām pilsētām. Arī šāda prakse – sirot citās pilsētās – ir bieži sastopama.

Jāpiezīmē, ka pagājušajā gadā Jelgavā tika fiksētas 22 velosipēdu zādzības.

Foto: no JV arhīva

 

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti