Meklēšanas forma

Skaidras debesis 18 °C R-DR vējš 5.1 m/s
Piektdiena, 2018. gada 20. AprīlisVārda dienu svin: Mirta, Ziedīte

Uzticību Latvijai sola seši jaunie pilsoņi

www.jelgavasvestnesis.lv
Šodien Jelgavas domē svinīgo zvērestu par uzticību Latvijas Republikai deva seši jelgavnieki, kurus Latvijas pilsonībā uzņem naturalizācijas kārtībā.

«Šodien jūs saņemat apliecinājumu tam, ka esat kļuvuši tiesīgi kļūt par Latvijas Republikas pilsoņiem. Pilsonības iegūšana dos jums gan papildu tiesības, gan pienākumus. Es domāju, ka šis lēmums – kļūt par mūsu valsts pilsoņiem – ir viens no svarīgākajiem jūsu dzīvē. Tas noteikti nebija viegls, jo bija jānokārto dažādi eksāmeni un jāpierāda savas zināšanas, taču jūs to esat paveikuši,» tā jaunos Latvijas pilsoņus uzrunāja Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.

Starp sešiem jaunajiem Latvijas pilsoņiem ir arī Nataša Naumova, kura sarunā ar portālu www.jelgavasvestnesis.lv atzina, ka naturalizācijas pārbaudījumos visgrūtāk gāja ar vēstures un Satversmes zināšanu nostiprināšanu. «Uzskatu, ka latviešu valodu zinu ļoti labā līmenī, to iemācījos vēl skolā,» skaidro N.Naumova. Viņa norāda, ka galvenie pilsonības iegūšanas mudinātāji bija vīrs un abas meitas. «40 gadus esmu nodzīvojusi Latvijā, šogad pienāca brīdis, kad sapratu, ka ir beidzot jānokārto pilsonība. Ģimene šādu soli atbalstīja un ļoti palīdzēja,» stāsta Nataša.

Jāpiebilst, ka jaunos pilsoņus videouzrunā sveica arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Svinīgo solījumu Latvijas valstij deva: Anatolijs Bobkovs, Jevgeņijs Bondarenko, Jevgeņijs Fiļipovs, Andrejs Lugiņins, Taja Miteniece, Nataša Naumova.

Foto: Austris Auziņš

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti