Meklēšanas forma

Skaidras debesis 23 °C R-DR vējš 4.5 m/s
Trešdiena, 2018. gada 19. SeptembrisVārda dienu svin: Verners, Muntis

Turpinās pieteikšanās projektam «Atver sirdi Zemgalē»

Kristīne Langenfelde
Zemgales Plānošanas reģiona projektā «Atver sirdi Zemgalē» turpinās papildu pieteikšanās vajadzību izvērtēšanai un individuālā atbalsta plāna izstrādāšanai pilngadīgām personām ar I vai II grupas invaliditāti, kurām ir garīga rakstura traucējumi, un bērniem ar funkcionāliem traucējumiem.

Kā informē Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes (JSLP) vadītājas vietniece Jeļena Laškova, projekts «Atver sirdi Zemgalē» paredz sociālās rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanu konkrētām mērķgrupām.

Deinstitucionalizācijas projekta gaitā pilngadīgām personām ar I vai II grupas invaliditāti, kurām ir garīga rakstura traucējumi, tiks rasta iespēja saņemt aprūpi mājās, īslaicīgas sociālās aprūpes pakalpojumus, speciālistu konsultācijas un individuālo atbalstu, iesaistīties atbalsta grupās un grupu nodarbībās, apmeklēt dienas aprūpes centru, specializētās darbnīcas vai grupu dzīvokļus. Savukārt bērniem ar funkcionāliem traucējumiem projekts paredz aprūpes pakalpojumu bērniem ar invaliditāti līdz četru gadu vecumam (ieskaitot), kuriem izsniegts Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas atzinums par īpašas kopšanas nepieciešamību, «Atelpas brīža» pakalpojumu bērniem ar invaliditāti, kuriem ir indikācijas īpašai kopšanai (ietver bērna uzraudzību, pašaprūpes nodrošināšanu, speciālistu konsultācijas un ēdināšanu četras reizes dienā, pastaigas un saturīgu brīvā laika pavadīšanu, un jau šobrīd ir iespēja saņemt to līdz 30 diennaktīm gadā), kā arī ne vairāk kā četru veidu rehabilitācijas pakalpojumu un ne vairāk kā 10 katra pakalpojuma sniegšanas reizes visā projekta laikā.

Projekts nodrošina arī sociālās rehabilitācijas pakalpojumus: bērniem ar funkcionāliem traucējumiem – atbalsta plānā noteiktos pakalpojumus; bērnu ar funkcionāliem traucējumiem likumiskajiem pārstāvjiem vai audžuģimenēm – psihologa, rehabilitologa pakalpojumus, fizioterapiju, kā arī izglītojošās atbalsta grupas, bet ne vairāk kā divus no minētajiem pakalpojumiem un ne vairāk kā 10 katra pakalpojuma sniegšanas reizes visā projekta laikā; bērniem ar smagiem funkcionāliem traucējumiem līdz četru gadu vecumam (ieskaitot) – aprūpes pakalpojumu (ne vairāk kā 50 stundas nedēļā).

JSLP potenciālos klientus, kuru dzīvesvieta deklarēta Jelgavā, līdz 27. oktobrim ar iesniegumu aicina vērsties Pulkveža Oskara Kalpaka ielā 9, ņemot līdzi personu apliecinošu dokumentu. Pieņemšanas laiks – pirmdienās no pulksten 9 līdz 12 un no pulksten 15 līdz 19, trešdienās no pulksten 9 līdz 12.

Saņemt konsultāciju un iesniegt iesniegumu pilngadīgas personas ar garīga rakstura traucējumiem var pie sociālās darbinieces Sandras Knīsas (JSLP 129. kabinetā, tālrunis 63029844); likumiskie pārstāvji par bērniem ar funkcionāliem traucējumiem – pie sociālās darbinieces Tatjanas Marčenko (JSLP 129. kabinetā, tālrunis 63012541 vai 26112252).

Foto: no JV arhīva

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja ieva attēls

es ari varu pieteikties un kas tur bus tad jadara man ari ira 2 grupa dzivoju tepet socilas maja kur jums lkabineti .

Pievienot komentāru