Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 12 °C DR vējš 4.9 m/s
Piektdiena, 2018. gada 22. JūnijsVārda dienu svin: Ludmila, Laimdots, Laimiņš

Turpina skatīt Satiksmes ielas šāvēja lietu

Ilze Knusle-Jankevica
Šodien Jelgavas tiesā notika kārtējā Satiksmes ielas šāvēja lietas sēde, kurā tika nolasītas vairāku liecinieku liecības. Vairākās liecībās apsūdzēto raksturoja paziņas un bijusī dzīvesbiedre, kuri norāda: apsūdzētais pēc rakstura ir gļēvs un ar viņu iespējams manipulēt, turklāt viņš lietoja narkotikas un, kad organismam apreibinošo vielu sāka trūkt, kļuva agresīvs.

Saskaņā ar apsūdzētā bijušās dzīvesbiedres pirmstiesas izmeklēšanas laikā sniegto liecību apsūdzētais viņu kopdzīves laikā no 2012. līdz 2015. gadam bijis bez pastāvīga darba, spēlējis azartspēļu automātos, alkoholu nelietoja, bet narkotikas gan, uzturēja sakarus ar kriminālām personām, ir kautrīgs, gļēvs, nav īpaši uzticīgs, ja viņam parādījusies nauda, to tērējis pa labi un pa kreisi, zadzis, apģērbu iegādājies lietoto apģērbu veikalos. Viņam bijuši konflikti un kautiņi ar sievietes bērniem, tāpēc pāris izšķīries. Pēc sievietes liecībām, apsūdzētais bija iesaistīts krāpšanās – uz viņa vārda esot izveidoti uzņēmumi un ņemti kredīti. Viņš baidījies no agrāk tiesātām personām un izteicies, ka tās nekad nenodotu, jo baidoties no izrēķināšanās un tā, kas viņu pēc tam sagaidītu cietumā.

Neglaimojošus epitetus apsūdzētajam savā liecībā veltījis arī kāds viņa paziņa, uzsverot: viņš esot cilvēks, ar kuru var manipulēt. Savā liecībā viņš īpaši uzsvēris epizodi 2015. gada decembrī, kad apsūdzētais nomainījis apģērbu. Tā kā līdz tam viņš staigājis vienās un tajās pašās drēbēs, tas lieciniekam šķitis aizdomīgi. Jāuzsver, ka neviens no līdz šim tiesā uzklausītajiem lieciniekiem Satiksmes ielas šāvēju nav kārtīgi aprakstījis, vien norādot apģērbu, aptuveno garumu un vecumu, kā arī saziņas valodu, tāpēc šādām detaļām lietā ir nozīmīga loma.

Tāpat liecībā minēts, ka apsūdzētajam 2015. gada decembrī parādījusies nauda, cigaretes un narkotikas, ar ko viņš labprāt dalījies. Saskaņā ar apsūdzību apsūdzētajam par nozieguma pastrādāšanu piedāvāti 5000 eiro.

Nākamā tiesas sēde notiks maijā, un uz to tiks aicināts pēdējais liecinieks – apsūdzētā draugs.

Portāls www.jelgavasvestnesis.lv jau rakstīja, ka 2015. gada 7. decembra rītā Jelgavā, Satiksmes ielas 51 pagalmā, tika sašauts kāds šīs mājas iedzīvotājs – 1975. gadā dzimis vīrietis. Viņš tika nogādāts Jelgavas slimnīcā, kur no gūtajām traumām mira. Nodarījumā apsūdzēts kāds 1983. gadā dzimis vīrietis, kurš savu vainu noliedz.

Foto: no JV arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti