Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 16 °C R-DR vējš 4 m/s
Piektdiena, 2018. gada 20. AprīlisVārda dienu svin: Mirta, Ziedīte

Satiksmes ielas šāvējs savu vainu noliedz

Ilze Knusle-Jankevica
Šodien Jelgavas tiesā sākta krimināllietas izskatīšana, kur par cilvēka nošaušanu 2015. gada 7. decembrī Jelgavā, Satiksmes ielā 51, apsūdzēts 1983. gadā dzimis vīrietis. Noklausoties apsūdzības, apsūdzētais tiesas sēdē cietušo un liecinieku klātbūtnē paziņoja, ka savu vainu neatzīst.

Apsūdzētais – apmēram 170 – 180 centimetrus garš, tievs, īsiem matiem, riņķiem zem acīm. Ģērbies miesaskrāsas džemperī un džinsos. Izturas neuzkrītoši un pieklājīgi atbild uz visiem tiesneša Andra Škutāna jautājumiem. Savu vainu noziegumā viņš noliedz, pēc apsūdzības noklausīšanās paziņojot: «Es to neizdarīju. Tas ir pārpratums.»

Tiesa sākās ar cietušo (mirušā vīrieša vecāku, māsas, sievas) liecību uzklausīšanu un pieteikto kompensāciju apmēra precizēšanu. Mirušā sieva pieteikusi arī kompensāciju par morālo kaitējumu 10 000 eiro un materiālo kompensāciju 1920 eiro par bēru izdevumiem. Arī mirušā tēvs bija pieteicis kompensāciju par morālo kaitējumu, kuras apmēru tiesas sēdes laikā mainīja – no 10 000 eiro uz 50 000 eiro –, piebilstot, ka cilvēka nāvi un to, kas jāpārdzīvo vecākiem, nevar izmērīt.

Pirmajā tiesas sēdē tika uzklausīti deviņi liecinieki – galvenokārt mirušā vīrieša kaimiņi un garāmgājēji, kas dzirdējuši šāvieniem līdzīgus trokšņus. Daži no viņiem redzējuši arī iespējamo šāvēju, bet precīzi viņu aprakstīt nespēja, jo 2015. gada 7. decembra rīts (ap pulksten 7) bijis tumšs un pagalmā degusi viena laterna. Viena no lieciniecēm pastāstīja, ka tajā rītā atgriezusies no darba. Kad bijusi pie spēļu zāles, kas atrodas pretī mirušā mājai, izdzirdējusi šāvienus un gājusi skatīties, kas notiek. Viens vīrietis stāvējis, bet otrs gulējis zemē. Stāvošais viņai krievu valodā teicis, lai viņa iet prom, un tad pats mierīgi aizgājis. Sieviete ieraudzījusi, ka zemē gulošajam tek asinis, un nolēmusi palīdzēt, nevis doties prom, sākusi zvanīt operatīvajiem dienestiem, pēc tam savākusi izbirušās cietušā mantas. Pārējie liecinieki iespējamo šāvēju raksturoja kā gara auguma, tievu, tumšās drēbēs, ar kapuci vai cepuri galvā. Divas liecinieces pamanījušas kaut ko gaišu viņa apģērbā – tie varēja būt apavi vai mugursoma.

Saskaņā ar liecinieku teikto, sašautais 1975. gadā dzimušais vīrietis pēc uzbrukuma vēl bijis pie samaņas, saucis palīgā un dažiem vēl spējis atbildēt, norādot, ka uz viņu šāva un sāp visur. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests viņu nogādāja Jelgavas slimnīcā, kur ārsti ilgi cīnījās par viņa dzīvību, jo vīrieša stāvoklis bija smags. Nākamajā dienā viņš slimnīcā no gūtajām traumām mira. Jāatgādina, ka uz viņu šāva sešas reizes no tuva attāluma. Prokuratūra iepriekš informēja, ka apsūdzētais Rīgā saticies ar pirmstiesas laikā nenoskaidrotām personām, viņi iedzēruši un lietojuši narkotikas, kad viņam izteikts piedāvājums nogalināt šo konkrēto vīrieti, par to saņemot 5000 eiro. Viņš piekritis, devies uz Jelgavu un pie mājas ar ieroci sagaidījis cietušo dodamies uz darbu. 

Portāls www.jelgavasvestnesis.lv jau rakstīja, ka 1983. gadā dzimušais vīrietis ir apsūdzēts par slepkavību mantkārīgā nolūkā vairāku personu dzīvībai bīstama veidā un nelikumīgu šaujamieroča iegādāšanos, glabāšanu un nēsāšanu. Viņš jau agrāk ir vairākkārt tiesāts, galvenokārt par mantiska rakstura noziegumiem.

Pēc cietušo un deviņu liecinieku liecību uzklausīšanas tiesnesis paziņoja, ka pārējie liecinieki, kas šodien nebija ieradušies, tiks nopratināti nākamajā sēdē, kas nolikta uz 27. janvāri.

Foto: Austris Auziņš

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti