Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 1 °C A-DA vējš 1.5 m/s
Pirmdiena, 2018. gada 23. AprīlisVārda dienu svin: Jurģis, Juris, Georgs

Satiec savu meistaru Jelgavā!

www.jelgavasvestnesis.lv
Sestdien, 1. aprīlī, pulksten 10 bērnu un jauniešu centrā «Junda» notiks nemateriālās kultūras saglabāšanas pasākums «Satiec savu meistaru 2017», kurā ikviens interesents varēs bez maksas apmeklēt atvērtās meistardarbnīcas, mācoties izgatavot bērzu zaru trauku, olu ligzdu un ādas kārbu.

Pie meistares Santas Polītes, apgūstot siešanas un vīšanas tehniku, ikviens varēs pagatavot skaistus traukus mājai vai dārzam, par pamatu izmantojot bērza žagarus un stieples. Viļņa Kazāka meistardarbnīcā pasākuma dalībnieki varēs izgatavot savu olu paliktni ligzdu, gūstot zināšanas un prasmes par koksnes dabīgo īpašību atklāšanu un saglabāšanu. Bet meistare Sarmīte Tauriņa parādīs, kā pašrocīgi izgatavot rotu kārbiņu un dekorēt to ar krāsainu pinumu vai sev tīkamu etnogrāfisko zīmju rotājumu, informē «Jundā». Visi rokdarbiem nepieciešamie materiāli tiks nodrošināti.

Ap pulksten 13 plānota meistardarbnīcu dalībnieku darbu izstāde, kurā tiks novērtēti darbi, pārrunāts to izgatavošanas process un sarežģītība.

Vietu skaits meistardarbnīcās ir ierobežots – līdz 12 cilvēkiem –, tādēļ interesenti aicināti iepriekš pieteikties, zvanot pa tālruni 63022298 vai klātienē pie dežurantes Pasta ielā 32. Katrs dalībnieks var pieteikties vienai darbnīcai. Interesenti uz meistardarbnīcām Skolas ielā 2 aicināti ierasties savlaicīgi – pulksten 9.45.

Projekta «Satiec savu meistaru!» mērķis ir vēstīt plašākai sabiedrībai par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu un pārmantošanu, kā arī par meistariem, viņu zināšanām un prasmēm. Projektu organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Latvijas novadu un pilsētu pašvaldībām.

Foto: no JV arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti