Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 5 °C ZR vējš 2.7 m/s
Piektdiena, 2018. gada 20. AprīlisVārda dienu svin: Mirta, Ziedīte

Sakopsim pilsētu svētkiem!

Ilze Knusle-Jankevica
Iestājoties siltajam laikam, Jelgavas pilsētas Pašvaldības policija aicina privāt­īpašniekus pievērst uzmanību sava īpašuma sakopšanai.

«Aicinām iedzīvotājus rūpēties par apkārtējo vidi, lai Jelgava gan Pilsētas svētkos, gan arī ikdienā būtu sakopta,» saka Pašvaldības policijas Pilsētas iecirkņu grupas vecākais inspektors Sandris Miezis. Viņš norāda, ka policijas darbinieki lielākoties veic pārrunas, mudinot pilsētniekus tomēr sakopt teritorijas, un tikai tad, ja pārkāpums netiek novērsts, sastāda administratīvā pārkāpuma protokolu. Pērn par zāles nenopļaušanu Jelgavā sastādīti 52 protokoli, bet preventīvas pārrunas veiktas 201 gadījumā. Pēc pārrunām pārkāpumi novērsti 130 gadījumos.

Jelgavas pilsētas pašvaldības saistošie noteikumi paredz, ka īpašumam piegulošajās teritorijās ir jānodrošina sakopšana un zāles nopļaušana (ieskaitot arī grāvjus). Īpašumā un tam piegulošajās teritorijās zāles garums nedrīkst pārsniegt 15 centimetrus, kā arī jābūt savāktiem atkritumiem – īpašumos nedrīkst veidot lūžņu, būvgružu, sadzīves atkritumu uzkrājumus, transportlīdzekļu vrakus nedrīkst turēt vietās, kur tie redzami no ielas. Tāpat īpašumu saimniekiem jārūpējas par piegulošo teritoriju grāvju un caurteku tīrību.

Bioloģiskos atkritumus, tostarp nopļauto zāli, aizliegts novietot jebkurā to savākšanai vai apglabāšanai neparedzētā vietā, tajā skaitā novietot pie konteineriem, uz ielām, skvēros, parkos, mežos un citur, kā arī bez saskaņošanas ar atkritumu apsaimniekotāju bērt sadzīves atkritumiem paredzētajos konteineros.

Par saistošo noteikumu pārkāpšanu izsaka brīdinājumu vai piemēro naudas sodu: fiziskām personām – līdz 350 eiro; juridiskām personām – līdz 1400 eiro.

Pašvaldībai piederošajās teritorijās zāles pļaušanu organizē pašvaldības iestāde «Pilsētsaimniecība».

Foto: Austris Auziņš

Viedokļi

Pievienot komentāru