Meklēšanas forma

Skaidras debesis 11 °C Z-ZR vējš 5.1 m/s
Ceturdiena, 2018. gada 19. AprīlisVārda dienu svin: Vēsma, Fanija

Šajā nedēļas nogalē – brīvdabas kultūras un sporta pasākumi

www.jelgavasvestnesis.lv
Šajā nedēļas nogalē jelgavnieki aicināti vasaras baudīšanu papildināt ar izzinošām un izklaidējošām aktivitātēm, apmeklējot ekskursiju ar autobusu «Cilvēki, vēsture un daba Salgales pusē», brīvdabas izrādi «Saimnieks meklē saimnieci», skriešanas koptreniņu, kā arī Latvijas Virslīgas čempionāta futbolā spēli, kurā futbola klubs «Jelgava» stāsies pretim «RFS».

Sestdien, 15. jūlijā, pulksten 10 notiks ekskursija ar autobusu «Cilvēki, vēsture un daba Salgales pusē». Dalībniekiem būs iespēja iepazīt Salgales pagastu, kur dzīvojis Latvijas prezidents Jānis Čakste, rakstnieks Edvarts Virza, kā arī norisinājās nozīmīgi notikumi Latvijas vēstures kontekstā. Ekskursiju vadīs gide Ineta Freimane. Pulcēšanās pirms ekskursijas notiks pie Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torņa. Dalība ekskursijā – bez maksas. Interesenti aicināti iepriekš pieteikt dalību ekskursijā pa tālruni 63005447 vai rakstot pa e-pastu tic@tornis.jelgava.lv.

Savukārt aktīvā dzīvesveida piekritēji šajā pašā laikā, pulksten 10, aicināti apmeklēt Jelgavas nakts pusmaratona skriešanas koptreniņu, kas tradicionāli notiks Pasta salā.

Sestdien pulksten 19 Pasta salā notiks izrāžu apvienības «Pannas teātris» jaunākā izrāde – komēdija «Saimnieks meklē saimnieci». «Cilvēki vēlas piedalīties televīzijas šovos, lai parādītu sevi vislabākajā gaismā, bet tad atklājas, ka ir jāspēlē pēc televīzijas noteikumiem. Šajā izrādē vēlamies atspoguļot abas realitātes šova tapšanas puses, jo skatītājs parasti to redz tikai no viena skatpunkta,» iestudējuma ideju raksturo režisors Juris Rijnieks. Izrādē piedalās Ģirts Ķesteris, Daiga Gaismiņa vai Dace Vītola, Zane Daudziņa vai Līga Zeļģe, Madara Melne-Tomsone, Aldis Siliņš vai Imants Strads. Mūzikas autori – Artūrs Palkevičs un Atis Zviedris. Biļetes uz komēdiju var iegādāties Jelgavas kultūras nama kasē un «Biļešu paradīzes» kasēs visā Latvijā, cena ir 8–12 eiro.

Svētdien, 16. jūlijā, futbola līdzjutēji aicināti uz «SynotTip» Latvijas Virslīgas čempionāta spēli futbolā, kurā futbola klubs «Jelgava» tiksies ar «RFS». Mačs sāksies pulksten 17 un norisināsies Zemgales Olimpiskajā centrā. Biļešu cena – 2 eiro, pensionāriem, bērniem līdz 14 gadu vecumam un kartes «Mana Jelgava» īpašniekiem – bez maksas.

Tāpat šajā nedēļas nogalē Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā, Ādolfa Alunāna memoriālajā muzejā un Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī apskatāmas dažādas mākslas un vēstures izstādes.

Jāatgādina, ka līdz pat 30. septembrim sešās pilsētas ēdināšanas vietās – ģimenes restorānā «Hercogs» Krišjāņa Barona ielā 3, krodziņā «Istaba» Jāņa Čakstes bulvārī 7, restorānā «La Tour de Marie» Akadēmijas ielā 1, bistro «Silva» Driksas ielā 7/9, pusdienu restorānā «Otto» Lielajā ielā 17, kā arī ekspresrestorānā «Ņamma» Rūpniecības ielā 77a – var nobaudīt īpašās sezonas akcijas «Izgaršo vietējo!» piedāvājumu. Vasaras piedāvājuma ēdienu pamatā ir kartupeļi, akcentējot to vēsturisko nozīmi Jelgavas pilsētā – 1656. gadā pirmo reizi Latvijas teritorijā kartupeļus galdā cēla hercoga Jēkaba galmā.

Vairāk par nedēļas nogales norisēm Jelgavā var uzzināt portāla www.jelgavasvestnesis.lv sadaļā «Afiša»

Foto: no JV arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru