Meklēšanas forma

Sniegs -3 °C Lēns vējš, 3.6 m/s no DA
Pirmdiena, 2018. gada 17. DecembrisVārda dienu svin: Hilda, Teiksma

Rekonstruētā Akadēmijas iela atvērta satiksmei

Anastasija Miteniece
Akadēmijas ielas posmā no Raiņa līdz Lielajai ielai noslēgušies asfaltēšanas darbi. Lai gan satiksme pa atjaunoto ielu jau notiek, līdz nedēļas beigām jāpabeidz pēdējie tehniskie darbi, piemēram, horizontālā marķējuma uzklāšana un ceļa zīmju uzstādīšana. Autobusu satiksme pa Akadēmijas ielu tiks atjaunota no pirmdienas, 6. novembra.

Akadēmijas ielas rekonstrukcija aizsākās augustā. Šajā laikā Akadēmijas ielas posmā no Raiņa līdz Lielajai ielai norisinājās virkne būvdarbu – atjaunoti lietusūdens kanalizācijas un ūdensapgādes tīkli un asfaltbetona segums. Tāpat Akadēmijas ielas posmā bruģakmens iesēdumu vietās remontēta ietve, savukārt posmā no Zemgales apgabaltiesas līdz Akadēmijas ielai 7 – pilnībā atjaunots bruģakmens segums. Bet pie divām gājēju pārejām – Akadēmijas ielā pie krustojuma ar Ūdens ielu un pie krustojuma ar Driksas ielu – papildus uzstādīti LED gaismekļi, kas koncentrē gaismu tieši uz gājēju pārejas.

Satiksmes drošības uzlabošanas nolūkos autobusu pietura «Banka», kas atradās Lielajā ielā 1, pārcelta uz Akadēmijas ielu posmā starp Ūdens un Driksas ielu, izbūvējot jaunu pieturvietas platformu ar brauktuves paplašinājumu. «Pietura bija ļoti tuvu krustojumam, un, lai neveidotos sastrēgumi un satiksmei bīstamas situācijas, Satiksmes kustības drošības komisijā tika pieņemts lēmums šo pieturu pārvietot,» skaidro pilsētas pašvaldības iestādes «Pilsētsaimniecība» vadītājs Māris Mielavs, akcentējot: lēmums pieņemts sadarbībā ar SIA «Jelgavas autobusu parks» (JAP).

Līdz ar satiksmes kustības atjaunošanu Akadēmijas ielā atsāks kursēt arī pilsētas sabiedriskais transports. JAP informē, ka saistībā ar pieturas pārcelšanu autobusu kursēšanas laiks nemainīsies. Precīzu informāciju par autobusu kustību atjaunotajā Akadēmijas ielas posmā iedzīvotāji nākamnedēļ varēs uzzināt, zvanot pa diennakts informatīvo tālruni 63045945 vai sekojot līdzi jaunākajai informācijai JAP mājaslapā www.jap.lv.

Jāpiebilst, ka remontdarbu laikā gar ēku Akadēmijas ielā 4 ierīkots stāvvietas paplašinājums, kur laikā no pulksten 7 līdz 19 automašīnas varēs atstāt uz divām stundām, bet Akadēmijas ielā pie Driksas ielas ierīkota arī viena invalīdu stāvvieta – tā atrodas Akadēmijas ielā 2, pie Pils aptiekas.

Ielas rekonstrukcijas darbus veica SIA «Ceļu būvniecības sabiedrība «Igate»» par līgumsummu 439 793,40 eiro.

Foto: Ivars Veiliņš

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja tak attēls

kāda cūka to autobusu pieturu pārnesa pie pisēdētājiem .
Lietotāja Kate attēls

Kāpēc vajadzēja tā izcūkot to posmu no Ūdens ielas līdz Driksas ielai?

Pievienot komentāru

Saistītie raksti