Meklēšanas forma

Skaidras debesis 20 °C A vējš 1.8 m/s
Pirmdiena, 2018. gada 21. MaijsVārda dienu svin: Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna

Pirmais simtgadnieku salidojums aizvadīts

Ģirts Pommers
Šodien Rundāles pilī notika pirmais Latvijas simtgadnieku salidojums, kurā piedalījās vairāk nekā 20 mūsu valsts simtgadnieku, arī šī gada 16. martā savu 101 jubileju nosvinējusī jelgavniece Marija Kuzmina. «Es gaidīju šo dienu, man ļoti patika ceļš uz Rundāles pili, ārā tik skaists un vasarīgs laiks – apkārt viss ir zaļš un dzīvības pilns. Mūsu daba ir tik skaista. Arī pasākums bija jauks un sirsnīgs, nemaz nezināju, ka mūs – simtgadnieku – Latvijā ir tik daudz,» stāsta M.Kuzmina.

Salidojama svinīgo pasākumu apmeklēja gan Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi, gan Latvijas Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece. Tāpat Rundāles pils Baltajā zālē bija satiekami vairāki valstī pazīstami aktieri un sabiedrībā zināmas personības. Savukārt par pasākuma muzikālo daļu parūpējās gan vairāki Nacionālās operas solisti, gan mazie «Dzeguzēni». Visspilgtāko uzstāšano gaviļniekiem sniedza aktieris Rūdolfs Plēpis, bet par koncerta emocionālāko brīdī noteikti parūpējās aktieris Andris Bērziņš, kurš svinīgo pasākumu noslēdza ar smeldzīgo kompozīciju «Svētvakars».

Latvijas prezidents Raimonds Vējonis savā uzrunā simtgadniekus nodēvēja par dzīvām Latvijas vēstures liecībām: «Man ir patiess prieks būt kopā ar jums. Latvijas valsti veido tās cilvēki – ar savu darbu, čaklumu, godaprātu un mīlestību. Jūs esat tie, kas kopā ar mūsu valsti esat bijuši no tās dzimšanas, gan skaistajos brīžos, gan arī skarbajās grūtībās. Manuprāt, mums ir jānovērtē jūsu ieguldījums un jāspēj uzklausīt un ņemt vērā jūsu padomus un zināšanas. Mēs tiešām lepojamies ar jums un jūsu aizvadīto dzīvi.»

Sveikt jelgavnieci M.Kuzminu bija ieradusies Jelgavas domes priekšsēdētāja vietniece Rita Vectirāne, kura sarunā ar portālu www.jelgavasvestnesis.lv pauda lielu gandarījumu par šāda pasākuma organizēšanu, jo, viņasprāt, senioru pienesums mūsu valsts tapšanā un veidošanā ir nenovērtējams. «Es teiktu, ka šie simtgadnieki ir mūsu Latvijas vēstures liecinieki, un, ja Dievs ir viņiem atvēlējis tik bagātu mūžu, tad mūsu uzdevums ir to pierakstīt un mācīties no viņu atmiņām. Tām ir ļoti liela vērtība,» tā R.Vectirāne.

Savukārt sociālā aprūpes centra «Zemgale», kurā sōbrīd mīt M.Kuzmina, vadītāja Astrīda Kroģere sarunā ar portālu www.jelgavasvestnesis.lv norādīja, ka šāds pasākums ir nepieciešams un bija jāorganizē jau iepriekš. «Es sociālajā centrā strādāju jau vairāk nekā 20 gadu, tādēļ varu apgalvot, ka šos cilvēkus pazīstu. Viņiem ir nepieciešama uzmanība un cilvēku mīlestība, kādu to jūtu šajā lieliskajā pasākumā. Zinu, ka to jūt arī Marija,» norāda A.Kroģere.

Jāpiebilst, ka pasākumā tika demonstrēts fragments no topošās dokumentālās filmas «Piedzimt kopā ar Latviju», kas ir veltīta Latvijas simtgadniekiem.

Foto: Austris Auziņš

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti