Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 24 °C Z vējš 3.5 m/s
Ceturdiena, 2018. gada 19. JūlijsVārda dienu svin: Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra

Pilsētas autobusos no jūlija vairs nebūs ierasto mēnešbiļešu

Sintija Čepanone
Lai nodrošinātu pārvadāto pasažieru uzskaiti, kā to paredz Ministru kabineta noteikumi, Jelgavas domes deputāti pieņēma lēmumu SIA «Jelgavas autobusu parks» (JAP) pilsētas nozīmes maršrutos atteikties no mēnešbiļetēm līdz šim ierastajā formātā. Tādējādi mēnešbiļetes jūlijam pasažieri iegādāties vairs nevarēs.

«Līdz šim ierastā mēnešbiļete nav personalizēta, kas to ļauj izmantot jebkuram ģimenes loceklim, kam nepieciešams braukt ar pilsētas autobusu. Tādēļ JAP kā pasažieru pārvadātājs nevar nodrošināt Ministru kabineta noteikto pasažieru uzskaiti. Šobrīd tiek izstrādāta jauna kārtība, kas līdztekus braukšanas maksas atvieglojumiem tiem iedzīvotājiem, kas pilsētas autobusu izmanto biežāk, ļaus nodrošināt arī korektu pasažieru uzskaites sistēmu,» gaidāmo izmaiņu iemeslu skaidro JAP Tehniskās nodaļas vadītājs Pēteris Salkazanovs, piebilstot, ka jaunā kārtība ļaus izvairīties arī no negodīgiem braucējiem, kuri mēdza uzrādīt viltotas mēnešbiļetes.

Šomēnes pilsētas nozīmes maršrutu autobusos vēl ir spēkā jūnijam iegādātās mēnešbiļetes, savukārt mēnešbiļetes līdzšinējā formātā jūlijam un nākamajiem mēnešiem nopirkt vairs nevarēs.

Gaidāmās izmaiņas attieksies tikai uz tiem, kuri līdz šim pilsētas autobusos braukuši, izmantojot mēnešbiļeti. Savukārt pasažierus, kuri autobusā par 85 centiem biļeti iegādājas ar bankas karti vai par 1 eiro skaidrā naudā, kā arī skolēnus un pensionārus, kuri norēķiniem autobusā izmanto attiecīgi elektronisko Jelgavas skolēna apliecību vai Jelgavas iedzīvotāja karti, izmaiņas neskars. Tāpat spēkā paliek iespēja iegādāties vienoto piecu dienu abonementu biļeti, kas ar atlaidi ļauj izmantot gan Jelgavas pilsētas sabiedriskā transporta, gan AS «Pasažieru vilciens» sniegtos pakalpojumus. Vienoto piecu dienu abonementu biļeti var iegādāties AS «Pasažieru vilciens» kasēs.

Jāpiebilst, ka maija domes sēdē apstiprināts lēmums par braukšanas maksas atvieglojumu noteikšanu Jelgavas pilsētas sabiedriskā transporta maršrutu tīkla pilsētas nozīmes maršrutos, kurš no 1. jūlija, par braucienu norēķinoties ar elektronisko skolēna apliecību vai iedzīvotāja karti, paredzēja braukšanas maksas atvieglojumus 40 procentu apmērā, sākot no 16. brauciena, un 80 procentu apmērā, sākot no 41. brauciena. Taču nākamajā domes sēdē deputāti tomēr lems par šī lēmuma grozījumiem, jo tehnisku iemeslu dēļ to nav iespējams realizēt. Šobrīd tiek izstrādāts cits braukšanas maksas atlaižu piemērošanas risinājums.

Foto: no JV arhīva

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja SKYam attēls

Ja negriezīsies "Bez tabu" , neuzzināsi.
Lietotāja sky attēls

Interesanti, ko par šo "gaišo domu" par MK noteikumiem teiktu "Bez tabu" :)?!
Lietotāja Kloķis attēls

Turpmāk visi staigāsim kājām.

Pievienot komentāru

Saistītie raksti