Meklēšanas forma

Apmācies 7 °C DR vējš 4.1 m/s
Trešdiena, 2018. gada 26. SeptembrisVārda dienu svin: Gundars, Kurts, Knuts

Pilsētas autobusos darbosies lojalitātes programma

Ilze Knusle-Jankevica
No 1. oktobra sāks darboties lojalitātes programma Jelgavas pilsētas autobusu pasažieriem, kuri par braucienu norēķināsies ar Jelgavas pilsētas iedzīvotāja karti vai Jelgavas pilsētas skolēna apliecību. Programmas būtība ir vienkārša – jo vairāk brauc ar autobusu, jo vidēji mazāk maksā par vienu braucienu.

Lai veicinātu bezskaidras naudas norēķinus pilsētas autobusos, Jelgavas dome pieņēma lēmumu par pilsētas sabiedriskā transporta biļešu cenu paaugstināšanu – no 1. oktobra, norēķinoties autobusā skaidrā naudā, maksa par braucienu būs 1,50 eiro līdzšinējā eiro vietā, savukārt tiem pasažieriem, kuri norēķināsies ar karti, maksa par braucienu nemainīsies un tāpat kā līdz šim būs 0,85 eiro. Pasažieri, kuri bezskaidras naudas norēķiniem pilsētas autobusos izmantos Jelgavas pilsētas iedzīvotāja karti vai Jelgavas pilsētas skolēna apliecību, turpmāk varēs iesaistīties lojalitātes programmā, kas paredz atlaides – jo vairāk mēnesī brauc ar autobusu, jo izdevīgāka ir cena par braucienu. «Šī programma attieksies tikai uz Jelgavas pilsētas iedzīvotāja kartes izmantotājiem, jo braucienu reģistrēšana notiek ar specifiskas programmatūras palīdzību, kas nav piemērojama parastajām bankas kartēm,» skaidro SIA «Jelgavas autobusu parks» (JAP) valdes loceklis Gints Burks.

Līdz šim Jelgavas pilsētas iedzīvotāja karti izsniedza tikai «SEB banka», bet no 1. oktobra šādu pakalpojumu piedāvās arī «Norvik banka». «Lai gan Jelgavas pilsētas iedzīvotāja kartes tirgū ir kopš 2013. gada maija, līdz šim interesi par šāda produkta piedāvāšanu bija izrādījusi tikai viena banka, bet nu gatava iesaistīties vēl viena. Šāda iespēja tika piedāvāta vairākām komercbankām, un priecāsimies, ja vēl kāda banka šīs kartes iekļaus savā produktu klāstā, iedzīvotājiem palielinot izvēles iespējas,» norāda Jelgavas domes priekšsēdētāja padomnieks uzņēmējdarbības jautājumos Pēteris Salkazanovs.

Jāpiebilst, ka Jelgavas pilsētas iedzīvotāja karti var noformēt ikviens, kam ir tāda nepieciešamība, ne tikai jelgavnieki.

Ieguvums – jau no 19. brauciena

JAP valdes loceklis G.Burks skaidro, ka no 1. oktobra mēnesī tiks uzskaitīti braucieni, kas apmaksāti ar Jelgavas pilsētas skolēna apliecību vai personalizēto bankas karti jeb Jelgavas pilsētas iedzīvotāja karti, uz kuras ir personas dati. Saskaņā ar izstrādāto lojalitātes programmu jau 19. brauciens mēnesī būs lētāks, bet 20. – bez maksas, tomēr lielākais ieguvums būs, ja mēnesī tiek veikti 40 vai 60 braucieni. «Programma darbosies šādi: pasažieris par katru braucienu samaksās pilnu cenu – 0,85 eiro, un arī uz izdrukātās biļetes būs norādīts, ka biļete pirkta par pilnu cenu. Bet, ja par šo braucienu pienāksies bonuss, līdzekļi tiks ieskaitīti atpakaļ pasažiera kontā,» stāsta G.Burks, piebilstot, ka to nodrošinās bankas, tāpēc iespējams, ka līdzekļi kontā tiks ieskaitīti nākamajā dienā vai pirmdienā, ja brauciens bijis piektdienā vai brīvdienās.

Attiecas arī uz personām, kas jau saņem atvieglojumus

Būtiski, ka šī programma attieksies arī uz tiem, kas saņem braukšanas maksas atvieglojumus un autobusā norēķināsies ar personalizēto karti. Katrai šai iedzīvotāju grupai ir noteikts skaits braucienu mēnesī, ko subsidē Jelgavas pašvaldība. Ja mēnesī šis limits tiek iztērēts, par katru nākamo braucienu jāmaksā pilna cena, kāda noteikta bezskaidras naudas norēķiniem – 0,85 centi –, un tie tiks reģistrēti lojalitātes programmā. Piemēram, pensionāriem pašvaldība subsidē 20 braucienus mēnesī, nodrošinot 50 procentu atlaidi. Par 21. braucienu mēnesī pensionārs maksās 0,85 eiro, un tas jau tiks skaitīts kā pirmais brauciens lojalitātes programmā.

Līdzīgi arī skolēniem. Ja ar atvieglojumu dienā pienākas pieci braucieni, tad sestais dienā maksā 0,85 eiro, un turpmāk tas tiks reģistrēts lojalitātes programmā. Vasaras brīvlaikā, kad pašvaldības atbalsts netiek piešķirts, lojalitātes programmā uzskaitīsies katrs brauciens.

Karti piedāvās vēl viena banka

Līdz šim Jelgavas pilsētas skolēna apliecību vai Jelgavas pilsētas iedzīvotāja karti, tostarp iedzīvotāju grupām, kas saņem atlaides, izsniedza «SEB banka». No 1. oktobra to piedāvās vēl viena banka – «Norvik banka». «Jau pāris gadu šādu pakalpojumu sadarbībā ar pašvaldību piedāvājam Liepājā, un mūsu pieredze ir pozitīva. Tāpēc nolēmām izstrādāt arī jelgavnieka karti,» stāsta bankas stratēģisko projektu vadītāja Elīna Zvirbule. Būtiskākā atšķirība no līdz šim «SEB bankas» piedāvātās kartes ir tā, ka «Norvik» karte vienlaikus būs arī «MasterCard» norēķinu karte, ar ko var norēķināties visās tirdzniecības vietās, kur pieņem maksājumus ar karti.

«Norvik» jelgavnieka karti varēs saņemt bankas filiālē Jelgavā, Katoļu ielā 18. Tā atvērta darbdienās no pulksten 9 līdz 20, sestdienās – no 9 līdz 17, svētdienās – no 10 līdz 16. Filiālē tiks nodrošināta arī fotografēšana kartēm, uz kurām saskaņā ar MK noteikumiem jāizvieto personas fotogrāfija. Tas nozīmē, ka, dodoties uz banku, līdzi jāņem tikai personu apliecinošs dokuments, turklāt nepilngadīgajiem, kuri nāk kopā ar vecākiem, dokumentam jābūt abām personām.

Lai varētu saņemt karti, bankā, kura izsniegs karti, jāatver norēķinu konts. Jāuzver, ka pirmreizēja Jelgavas pilsētas iedzīvotāja kartes izsniegšana neatkarīgi no bankas ir bez maksas – izdevumus sedz pašvaldība, savukārt kartes gada maksu par pirmo gadu sedz JAP.

Termināļa tehnisku problēmu gadījumā atlaide saglabāsies

Tāpat 1. oktobrī spēkā stāsies JAP rīcības plāns šoferiem gadījumos, ja kases aparāts tehnisku problēmu dēļ nespēs pieņemt norēķinu karti. Proti, skolēni līdz 15 gadu vecumam šādos gadījumos tiks nogādāti galamērķī bez maksas, bet pārējiem par braucienu būs jāmaksā skaidrā naudā. «Izdrukājot biļeti, sistēma norāda kodu, kurā iešifrēts atteikuma iemesls. Ja tās būs tehniskas problēmas ar termināli vai sistēmu, pasažierim saglabāsies atlaide un par biļeti šādos gadījumos arī skaidrā naudā būs jāmaksā 0,85 eiro. Savukārt, ja problēmas būs ar pasažiera karti, tad atlaide netiks piemērota un par braucienu būs jāmaksā pilna summa skaidrā naudā – 1,50 eiro,» stāsta G.Burks.

Lētāka maksa par bagāžu

Izmaiņas ieviestas arī attiecībā uz bagāžas un mājdzīvnieku pārvadāšanu Jelgavas pilsētas autobusos. Līdz šim maksa par bagāžu vai mājdzīvnieka pārvadāšanu bija 1 eiro, norēķinoties skaidrā naudā, un 0,85 eiro, maksājot ar karti. No 1. oktobra maksa par bagāžu vai mājdzīvnieka pārvadāšanu būs 50 centi neatkarīgi no norēķinu veida. G.Burks uzsver, ka par bagāžu vai mājdzīvnieka pārvadāšanu var maksāt arī ar Jelgavas pilsētas iedzīvotāja karti vai Jelgavas pilsētas skolēna apliecību, taču  «bagāžas» biļetes netiks uzskaitītas kā brauciens sabiedriskajā transportā un ar lojalitātes programmā reģistrētajiem braucieniem nesummējas.

E-kartei – cita atlaižu politika

Arī turpmāk pilsētas autobusos varēs izmantot e-karti 10, 20, 40 un 60 braucieniem, kas derīga pusgadu, – tā nav personalizēta, un to var lietot vairāki cilvēki. Karti var iegādāties kā fiziskas, tā juridiskas personas. Fiziskas personas to var izdarīt SIA «Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde» norēķinu punktos: JNĪP administratīvajā ēkā Pulkveža Brieža ielā 26, veikalā «Rimi» Satiksmes ielā 35, tirdzniecības centrā «Vivo centrs» Katoļu ielā 18, tirdzniecības centrā «Pilsētas pasāža» Driksas ielā 4, tirdzniecības centrā «Valdeka» Rīgas ielā 11, veikalā «Mego» Pasta ielā 51/6, veikalā «Supernetto» Pērnavas ielā 4. Juridiskas personas e-karti var iegādāties JAP administrācijas ēkā Meiju ceļā 62. Kartes iegādes cena ir 2,50 eiro, un tā ir vairākkārt papildināma.

G.Burks skaidro, ka šī karte tika izstrādāta, lai paplašinātu iedzīvotāju iespējas izmantot atlaides pilsētas sabiedriskajā transportā, līdz ar to arī cilvēki, kam nav bankas norēķinu kartes vai kuri nevēlas izveidot karti ar saviem personas datiem, var braukt Jelgavas autobusos ar atlaidi. 10 braucieni izmaksā 8,50 eiro, 20 braucieni – 16 eiro, 40 braucieni – 30 eiro, 60 braucieni – 42 eiro. «Gada laikā, kopš darbojas e-karte, ir bijis tikai viens gadījums, kad cilvēks pārrēķinājies un pusgada laikā neizmantoja visus apmaksātos braucienus. Savukārt lielākais reģistrētais braucienu skaits mēnesī, par ko pasažieris norēķinājies ar e-karti, ir 130,» norāda G.Burks.

Foto: no JV arhīva

 

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Aga attēls

Super , 2 cilvēkiem nu jau ar taksi lētāk kā ar autobusu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Lietotāja Laimdota Rutai attēls

Paldies dievam, ka penžiem nav bezmaksas sab transports, kāt as ir Rīgā. Jo tad mūsu bērni braucot uz skolu vai pulciņiem sēdētu blakus patversmju bomžiem. Kā tas ir Rīgā. Slava Ušakovam, par to, ka visiem, kas nav bomži, riebj Rīgā uzturēties brīvdienās un atvaļinājumos!
Lietotāja Ruta attēls

Nestrādājošs pensionārs reti brauc un nekāda karte nebija vajadzīga.Pie mums uz biedrību brauks 3 Rīgas pensionāri un es brīdināju,ka pie mums nav Rīga,bet būs viņiem jāmaksā EUR 1,50 par braucienu, un tad viņi sāka slavēt Ušakovu.Autobusi ir pustukši.Vai tiešām pensionāri pēc 80 gadiem nevar braukt bez maksas? Dakteris TV teica,ka pēc 80 gadiem visiem cilvēkiem veselība ir sagrauta.
Lietotāja MJ attēls

Cūkas!

Pievienot komentāru

Saistītie raksti