Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 12 °C DR vējš 4.9 m/s
Piektdiena, 2018. gada 22. JūnijsVārda dienu svin: Ludmila, Laimdots, Laimiņš

Piena paku laivu regatei jau pieteikušās pirmās komandas

Jana Bahmane
Augusta pēdējā nedēļas nogalē, 26. augustā, Jelgavā tradicionāli notiks Piena, maizes un medus svētki, pulcējot šo produktu ražošanas meistarus un gardēžus no visas Latvijas. Jau piecpadsmito reizi viens no centrālajiem svētku notikumiem būs «Baltais» Piena paku laivu regate, kas atraktīvākās Jelgavas ģimenes, draugu kompānijas un uzņēmumu kolektīvus pulcēs Lielupes ūdeņos. Šobrīd ir saņemti trīs pieteikumi, bet interesenti dalībai regatē var pieteikties līdz 14. augustam. Dalība pasākumā ir bez maksas.

Arī šogad galvenās izejvielas piena paku laivu būvniecībai – viena litra piena pakas – nodrošina AS «Tukuma Piens», kas dalībniekiem kopumā sagādājis 42 tūkstošus «Baltais» piena paku, un katra komanda savas laivas izbūvei saņems 2000 pakas. «Piena pakas komandām rezervējam pieteikumu saņemšanas kārtībā, tādēļ interesentus aicinām pieteikties laicīgi,» aicina pašvaldības iestādes «Kultūra» projektu vadītājs Sandis Kalniņš, papildinādams, ka vēl gan nav gadījusies situācija, ka kādai komandai pietrūktu izejvielu laivu būvniecībai. Par piena paku saņemšanu komandas ar organizatoriem vienojas individuāli, taču lielākoties tās tiek izsniegtas, noslēdzoties dalībnieku pieteikšanās termiņam.

Piena paku laivu regate nav tikai ātruma sacensības – žūrija vērtēs arī dalībnieku atraktivitāti, oriģinalitāti un komandas garu. Visas komandas piedalīsies parādes braucienā un sacentīsies sešās nominācijās – «Oriģinālākā laiva», «Visatraktīvākā komanda», «Inovatīvākā laiva», «Treknākais piena plosts», «Pilnīgs sviests», «Ātrākā laiva». Kopējais balvu fonds – 2420 eiro, informē iestādē «Kultūra».

Jāatgādina, ka laivas ir atļauts darbināt tikai ar cilvēka spēka palīdzību – dažāda veida motoru, saspiesta gaisa vai citu enerģijas avotu izmantošana regatē nav atļauta. Aizliegta arī putuplasta un citu tamlīdzīgu materiālu izmantošana laivu peldspējas uzlabošanai. Dalībniekiem jāņem vērā, ka viena litra piena paka uz ūdens var noturēt aptuveni 700–900 gramus. Sīkāk ar regates noteikumiem var iepazīties pasākuma nolikumā.

Aizpildīta pieteikuma anketa, kas atrodama iestādes «Kultūra» mājaslapā un portālā www.festivali.jelgava.lv, līdz 14. augustam komandai ir jāiesniedz iestādes «Kultūra» birojā, K.Barona ielā 6, 2. stāvā, vai jāsūta pa e-pastu sandis.kalnins@kultura.jelgava.lv.

Pasākumu organizē Jelgavas pašvaldības iestāde «Kultūra» sadarbībā ar AS «Tukuma Piens». Sekot līdzi tā aktualitātēm var mājaslapā www.festivali.jelgava.lv.

PIETEIKUMA ANKETA

Foto: no JV arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti