Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 12 °C DR vējš 4.9 m/s
Piektdiena, 2018. gada 22. JūnijsVārda dienu svin: Ludmila, Laimdots, Laimiņš

Par 10 centiem augs atkritumu apsaimniekošanas tarifs

Sintija Čepanone
No nākamā gada Latvijā vairāk nekā divas reizes – no 12 uz 25 eiro par tonnu – paaugstināts dabas resursu nodoklis nešķirotiem atkritumiem, un šo valdības lēmumu izjutīs arī jelgavnieki. «Ikmēneša maksājums par atkritumu apsaimniekošanu iedzīvotājiem palielināsies par 10 centiem,» to, kā jelgavnieku ikdienu ietekmēs Saeimas pieņemtie grozījumi Dabas resursu nodokļa likumā, komentē SIA «Jelgavas komunālie pakalpojumi» valdes loceklis Alvils Grīnfelds.

SIA «Jelgavas komunālie pakalpojumi» aprēķini liecina, ka daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem maksa par atkritumu apsaimniekošanu no nākamā gada palielināsies no 2,25 līdz 2,35 eiro mēnesī, un 10 centu sadārdzinājums, visticamāk, tiks iekļauts februārī izrakstītajā rēķinā par janvāri. To paredz šodien domes sēdē apstiprinātās izmaiņas atkritumu apsaimniekošanas tarifā Jelgavas pilsētā.

«Ja atbilstoši šobrīd spēkā esošajam tarifam dabas resursu nodoklis par viena kubikmetra nešķirotu atkritumu apglabāšanu poligonā «Brakšķi» ir 58 centi, tad līdz ar nodokļa kāpumu 2017. gadā dabas resursu nodoklis par tādu pašu apjomu sasniegs 1,21 eiro,» skaidro A.Grīnfelds, atgādinot, ka atkritumu apsaimniekošanas maksu veido trīs komponentes – atkritumu savākšanas, pārvadāšanas un dalītās vākšanas izmaksas; nešķiroto sadzīves atkritumu apglabāšana poligonā un dabas resursu nodoklis. Dabas resursu nodoklis tiek piemērots tikai nešķirotiem atkritumiem, kas tiek apglabāti poligonā, līdz ar to sadārdzinājums daudzdzīvokļu mājas vienam iedzīvotājam būs 10 centi mēnesī. Privātmājās 140 litru ietilpības konteinera izvešana sadārdzināsies par 10 centiem, bet 240 litru konteinera izvešana – attiecīgi par 18 centiem jeb izmaksas būs 76 centi par vienu kubikmetru. 

A.Grīnfelds norāda, ka arī turpmāko gadu laikā pakāpeniski tiks paaugstinātas dabas resursu nodokļa likmes par atkritumu apglabāšanu: ja šobrīd dabas resursu nodoklis par tonnu nešķirotu sadzīves atkritumu ir 12 eiro, tad nākamgad tas būs jau 25 eiro, 2018. gadā – 35 eiro, 2019. un 2020. gadā – attiecīgi 43 un 50 eiro.

Jāpiebilst, ka poligonā «Brakšķi» šobrīd tiek apglabāti vidēji 28 procenti no visiem ievestajiem sadzīves atkritumiem – pārējie pirms tam tiek atšķiroti šķirošanas stacijā un nodoti tālākai pārstrādei citiem uzņēmumiem.

Foto: no JV arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti