Meklēšanas forma

Nelielas lietusgāzes 9 °C Z-ZR vējš 6.1 m/s
Otrdiena, 2018. gada 25. SeptembrisVārda dienu svin: Rodrigo, Rauls

Pabeigti labiekārtošanas darbi Meža kapos

Anastasija Miteniece
​Noslēgušies Meža kapu teritorijas paplašināšanas 2. kārtas darbi – kapi paplašināti un labiekārtoti, un jau šoruden sakārtotajā Meža kapu daļā varētu sākt veikt apbedījumus.

«Meža kapu teritorijā galvenokārt veikti zemes darbi – izbūvēta drenāžas sistēma, kā arī uzbērta un izlīdzināta grunts,» stāsta pilsētas pašvaldības iestādes «Pilsētsaimniecība» vadītāja vietniece Sandra Liepiņa, skaidrojot, ka pilsētā ir augsts gruntsūdens līmenis, tādēļ teritorijā bija būtiski izbūvēt lietus ūdens atvades sistēmu jeb drenāžu. Viņa norāda: šobrīd paplašināšanas darbu rezultātā teritorijā nodrošinātas aptuveni 1500 jaunas apbedīšanas vietas.

Jāpiebilst, ka papildus zemes darbiem Meža kapu paplašinātā teritorija ir labiekārtota un apzaļumota. Teritorijā izbūvētas trīs saimnieciskā ūdens ņemšanas vietas jeb akas, uzstādīti trīs soliņi, kā arī iestādīti koki un košumkrūmi. Vēl teritorijā ierīkoti gājēju celiņi, brauktuve un neliela autostāvvieta.

S.Liepiņa norāda, ka nākotnē plānota arī Meža kapu paplašināšanas 3. kārta, kuras īstenošana ir atkarīga no 2018. gada pašvaldības budžeta. «Paplašināšanas darbi 3. kārtā būtu līdzīgi 2. kārtas darbiem – pamatā drenāžas izbūve, kā arī grunts uzbēršana,» tā S.Liepiņa, piebilstot, ka pēc 3. kārtas darbu īstenošanas teritorijā varētu būt pieejamas vēl aptuveni 1500 apbedīšanas vietas.

Kapu paplašināšanas darbus veic SIA «Kulk» par līgumcenu 60 767,75 eiro bez PVN.

Foto: Austris Auziņš

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti