Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 12 °C DR vējš 4.9 m/s
Piektdiena, 2018. gada 22. JūnijsVārda dienu svin: Ludmila, Laimdots, Laimiņš

NVD ieteikumi iedzīvotājiem ģimenes ārstu streika laikā

www.jelgavasvestnesis.lv
Ņemot vērā to, ka daļa Jelgavas ģimenes ārstu ir apstiprinājuši dalību protesta akcijā, kuras laikā no 3. jūlija nenodrošinās līgumu izpildi par valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu, Nacionālais veselības dienests (NVD) sniedz informāciju iedzīvotājiem par veselības aprūpes saņemšanas iespējām gadījumā, ja iedzīvotāja ģimenes ārsts piedalās akcijā un pakalpojumus nenodrošina.

Ja nepieciešami ģimenes ārsta pakalpojumi, NVD aicina iedzīvotāju vispirms sazināties ar sava ģimenes ārsta praksi, lai noskaidrotu, vai ģimenes ārsts sniegs valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus pēc 3. jūlija pulksten 12.  Ja nepieciešams medicīniska rakstura padoms vienkāršu saslimšanu gadījumos kā saaukstēšanās, galvassāpes, kakla un ausu sāpes, vemšana, caureja un nelielas traumas, iedzīvotājiem visu diennakti būs iespēja zvanīt uz valsts Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001.

Valsts apmaksātu medicīnisko palīdzību iedzīvotāji primāri varēs saņemt pie dežūrārstiem, kuri sniegs medicīniskas konsultācijas ģimenes ārsta kompetences ietvaros. Protesta laikā dežūrārstu darbs tiks organizēts arī dienas laikā. Savukārt gadījumā, ja tie nav pieejamā attālumā, iedzīvotāji ar sūdzībām varēs vērsties arī steidzamās medicīniskās palīdzības punktos un slimnīcu uzņemšanas nodaļās. Savukārt jaundzimušo un bērnu vakcinācijas gadījumā būs iespējams vērsties pie dežūrārstiem vai pediatriem, lai saņemtu rekomendācijas par paredzēto vakcināciju veikšanas iespējām. Vakcinācija tiks īstenota vakcinācijas kabinetos.

Ārstniecības iestādēs tiks paplašināts to ārstniecības personu loks, kas protesta laikā drīkstēs izrakstīt pacientiem valsts kompensējamo medikamentu receptes, savukārt akūtos gadījumos – traumu, hronisku slimību saasinājuma un citos gadījumos – medicīnisko palīdzību iedzīvotājiem sniegs steidzamās medicīniskās palīdzības punktos un slimnīcu uzņemšanas nodaļās. Ja tiek plānots patstāvīgi doties uz slimnīcas uzņemšanas nodaļu, pirms došanās, ieteicams ar slimnīcu sazināties par palīdzības saņemšanas iespējām atbilstoši pacienta veselības stāvoklim. Piemēram, ir slimnīcu uzņemšanas nodaļas, kurās var vērsties, ja ir aizdomas par kaula lūzumu, savukārt citās var vērsties, ja gūti ķermeņa apdegumi. Dzīvībai kritiskos gadījumos jāzvana Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam pa tālruni 113.

NVD informē, ka Jelgavas ārstniecības iestādes, kurās iespējams vērsties, ja nepieciešama darbnespējas lapa, medikamentu recepšu izrakstīšana, izziņas par veselības stāvokli vai atkārtota vakcinācija, ir Jelgavas pilsētas slimnīca Brīvības bulvārī 6, kā arī Jelgavas poliklīnika Sudrabu Edžus ielā 10. Pilsētas slimnīcas dežūrārsti būs pieejami otrdien un piektdien laikā no pulksten 15 līdz 20, savukārt sestdien un svētdien no pulksten 9 līdz 19. Ar pilsētas slimnīcas Ambulatorās daļas reģistratūru iespējams sazināties pa tālruni 63030364. Savukārt Jelgavas poliklīnikas dežūrārstu darba laiks darba dienās būs no pulksten 15 līdz 19. Ar Jelgavas poliklīniku iespējams sazināties pa tālruni 63022101.

Dzemdības un pirmreizējā vakcinācija Jelgavā pieejama Jelgavas pilsētas slimnīcā, un nepieciešamības gadījumā iedzīvotāji var zvanīt pa tālruni 63027606. 

Iedzīvotāja miršanas fakta konstatēšana, ja iedzīvotājs miris mājas apstākļos, veiks neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests. Kontakttālrunis saziņai ir 113.

Detalizēta informācija par to, kur vērsties, ja nepieciešama medicīniskā vai cita palīdzība, bet ģimenes ārsts nav pieejams, atrodama NVD mājaslapā www.vmnvd.gov.lv un NVD profilos sociālajos tīklos www.twitter.com un www.facebook.com. Jāpiebilst, ka NVD mājaslapā ir pieejama arī speciāli izveidota interaktīva karte ar informāciju, kur iedzīvotājiem vērsies pēc palīdzības akūtos gadījumos.

Foto: no JV arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti