Meklēšanas forma

Skaidrs laiks 1 °C A vējš 0.9 m/s
Otrdiena, 2018. gada 20. NovembrisVārda dienu svin: Anda, Andīna

Nedēļas nogalē svinēsim valsts svētkus!

Jana Bahmane
«Svētki ir pārdomu, sajūtu un izvērtēšanas laiks. Svarīga ir sajūta, ka tevi mīl, sargā, uzticas un par tevi domā – ģimenē, pilsētā, valstī. No sirds uz sirdi mūsu Latvijā!» Valsts svētkus kopā svinēt aicina iestādes «Kultūra» vadītāja vietniece Inta Englande. Šogad 18. novembrī uz Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torņa atdzīvosies Mītavas leģenda, Hercoga Jēkaba laukums iedegsies vairāk nekā 50 ugunszīmēs, bet svētku uguņošana pārsteigs ar ko vēl nebijušu.

Latvijas Republikas proklamēšanas 99. gadadienā mūsu pilsētā tradicionāli notiks vairāki pasākumi, kuros piedaloties svētku sajūtu pilsētā varēs ienest ikviens. «Svētki sāksies ar ekumēnisko dievkalpojumu Svētās Annas baznīcā, kam sekos ziedu nolikšana pie Latvijas pirmā prezidenta Jāņa Čakstes pieminekļa. Arī šogad ugunszīmes Hercoga Jēkaba laukumā veidos ne vien izglītības iestāžu kolektīvi, bet arī citas pašvaldības iestādes, kopumā izrotājot laukumu ar vairāk nekā 50 ugunszīmēm,» norāda I.Englande.

Bet uz Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torņa fasādes 18. novembrī no pulksten 17 līdz 21 būs vērojama multimediāla projekcija «Mītavas leģenda». «Tas būs vēsturiski izzinošs stāsts par Jelgavu – tās dzimšanu un ceļu cauri laikmetiem, vērtībām un unikālajām atšķirībām. Mums ir savs kopīgs pirmsākums – sava leģenda, ko izzināt un ar ko dalīties pasaulē,» vērtē projekta producents Jānis Elsts. Jāpiebilst, ka šogad varēsim skatīt leģendas pirmo daļu, un tā turpināsies nākamgad – Latvijas simtgades svinībās. Savukārt no pulksten 16 līdz 19 ikviens interesents tornī varēs piedalīties izzinošā spēlē «Latvijai 99» – izpildot deviņus interaktīvus uzdevumus, spēles dalībnieki varēs iemūžināt sevi valsts svētku tematikā noformētā fotostūrītī un saņemt piemiņas fotoattēlus. Tāpat no torņa skatu laukuma pavērsies skaists skats uz jelgavnieku veidotajām ugunszīmēm. Piedalīties spēlē var, iegādājoties torņa ieejas biļeti – ar to varēs apmeklēt arī ekspozīcijas un skatu laukumu.

«Šogad uguņošana būs īpaša. Katru gadu mēs cenšamies šo tradīciju kaut kā papildināt, iepriecināt jelgavniekus, un varētu teikt, ka šis gads būs kā gatavošanās simtgadei, tādēļ aicinām ikvienu izbaudīt svētku salūtu kopā,» aicina Jelgavas Ražotāju un tirgotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Imants Kanaška, papildinot, ka, tāpat kā pērn, arī šogad uguņošanai veltītais budžets ir 7500 eiro un uguņošanu tradicionāli nodrošinās uzņēmums «Lija». Uguņošana no Pasta salas notiks 12 minūšu garumā – vienlaicīgi no 11 punktiem. «Šogad esam izvēlējušies uguņošanu nodrošināt no 11 punktiem, lai to pilnvērtīgi varētu izbaudīt no visām pusēm – no Lielupes promenādes, tilta, Jāņa Čakstes bulvāra,» papildina uzņēmuma «Lija» pārstāvis Raivo Tauriņš. Uguņošanā iezīmēsies Latvijas un Jelgavas karogu krāsas. Jāpiebilst, ka šis būs jau 19. gads, kad Jelgavas uzņēmēji sadarbībā ar pilsētas pašvaldību un iestādi «Kultūra» nodrošina Valsts svētku uguņošanu. Salūta laikā būs slēgts Mītavas tilts un Pasta sala, tāpat svētku laikā jārēķinās arī ar citiem satiksmes ierobežojumiem.

Valsts svētku pasākumi mūsu pilsētā noslēgsies 21. novembrī, kad godināsim Jelgavas atbrīvotājus no Bermonta karaspēka – šajā dienā pulksten 15 ikviens aicināts piedalīties piemiņas brīdī Meža kapos.

PASĀKUMA PROGRAMMA

Foto: no JV arhīva

 

 

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti