Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 16 °C R-DR vējš 4 m/s
Piektdiena, 2018. gada 20. AprīlisVārda dienu svin: Mirta, Ziedīte

Liecinieki raksturo iespējamo Satiksmes ielas šāvēju

Ilze Knusle-Jankevica
Šodien Jelgavas tiesā turpinājās krimināllietas izskatīšana, kurā par vīrieša nošaušanu Jelgavā, Satiksmes ielā, 2015. gada nogalē, apsūdzēts 1983. gadā dzimis vīrietis. Šodien tiesa uzklausīja trīs lieciniekus – apsūdzētā kādreizējo dzīvokļa biedru, vīrieti, ar kuru apsūdzētais pēc aizturēšanas atradās vienā policijas izolatora kamerā, un ārstu, kurš operēja sašauto vīrieti.

Liecinieks, ar kuru apsūdzētais 2015. gada nogalē un 2016. gada sākumā dzīvoja vienā dzīvoklī, tiesā pastāstīja, ka tolaik apsūdzētais bija bez darba un pastāvīgiem ienākumiem. Viņš apsūdzēto uz laiku, kamēr viņš atradīs darbu, izmitināja dzīvoklī, ko īrēja. Viņam bija radušās aizdomas, ka apsūdzētais lietojis narkotikas, bet pats viņš to redzējis nav. Saskaņā ar liecību pēc 2015. gada 7. decembra apsūdzētajam periodiski uzradās nauda – līdz 20 eiro, kuru viņš, kā teicis, esot nopelnījis haltūrās. Apsūdzētais liecinieka dzīvoklī mitinājās līdz aizturēšanai, un 2016. gada martā viņiem pat izcēlies strīds par to, ka viņš nevēlas izvākties. Kad dzīvokļa biedrs izsaucis policiju, apsūdzētais viņam iesitis pa seju. Neskatoties uz to, liecinieks apsūdzēto raksturoja kā labsirdīgu un atsaucīgu – viņš vienmēr centies palīdzēt citiem, neskatoties, kādā situācijā bija pats. Viņaprāt, apsūdzētais nevarētu tīši nodarīt kādam sāpes.

Vīrietis, ar kuru apsūdzētais pēc aizturēšanas atradās vienā policijas izolatora kamerā, liecināja, ka viņš esot izstāstījis par pastrādāto noziegumu un norādījis, ka, izšaujot uz upuri visu aptveri, šaujamo viņš atstājis pie drauga māsas. Tiesa, viņš neatceroties, kā nokļuvis nozieguma vietā, jo bijis sazāļots ar narkotikām. Tāpat apsūdzētais esot teicis, ka izmeklēšanu maldinās un slepkavības pasūtītāju neatklās. Apsūdzētais tiesai norādīja, ka viss, ko teica šis liecinieks, esot meli un viņu cenšoties iegāzt. Apsūdzētais savu vainu nodarītajā neatzīst, un izteicās, ka pratināšanas laikā esot ticis fiziski ietekmēts.

Trešais liecinieks – Jelgavas slimnīcas ārsts, kurš operēja sašauto vīrieti, apstiprināja, ka viņam bija sešas šautas brūces. No ķermeņa tika izņemtas četras lodes, bet divas brūces bija cauršautas.

Jāpiebilst, ka apsūdzētais šodien nebija konvojēts uz Jelgavas tiesu, bet sēdē piedalījās ar videokonferences starpniecību no Centrālcietuma.

Lietas izskatīšana tiks turpināta aprīlī, kad piespiedu kārtā tiks atvesti trīs liecinieki un vēl tiks uzaicināti divi liecinieki, kuri veselības stāvokļa dēļ šodien uz sēdi nevarēja ierasties.

Portāls www.jelgavasvestnesis.lv jau rakstīja, ka 2015. gada 7. decembra rītā Jelgavā, Satiksmes ielas 51 pagalmā, tika sašauts kāds šīs mājas iedzīvotājs – 1975. gadā dzimis vīrietis. Viņš tika nogādāts Jelgavas slimnīcā, kur no gūtajām traumām mira. Apsūdzības versija ir, ka apsūdzētais pēc alkohola un narkotiku lietošanas veicis pasūtījuma slepkavību, par ko viņam piesolīti 5000 eiro. Viņš pie mājas gaidījis konkrēto cilvēku, lai uz viņu šautu.

Foto: no JV arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti