Meklēšanas forma

Nelielas lietusgāzes 9 °C Z-ZR vējš 6.1 m/s
Otrdiena, 2018. gada 25. SeptembrisVārda dienu svin: Rodrigo, Rauls

Langervaldes mežā «dzīvo» aļņi un brieži

Anastasija Miteniece
Langervaldes mežs top iedzīvotājiem draudzīgāks – vasaras sākumā tur uzstādīti tiltiņi un laipas, savukārt šobrīd teritorijā redzami arī koka un metāla dzīvnieku tēli, ko mācību gada laikā veidojuši studenti.

Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma audzēkņi sadarbībā ar LLU ainavu arhitektūras studentiem izstrādāja astoņus aļņu un briežu tēlus no koka un metāla. Tādā veidā «Stila mēbeļu modelēšanas» un «Metālmākslas izstrādājumu modelēšanas» programmu studenti ne tikai pilnveidoja savas praktiskās iemaņas mācību procesa laikā, bet palīdzēja padarīt apmeklētājiem pievilcīgāku Langervaldes mežu.

Langervaldes mežā mācās arī LLU studenti. «Iespēju robežās cenšamies palīdzēt labiekārtot plašo Langervaldes meža teritoriju,» stāsta SIA «Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūts» direktors Andrejs Domkins, norādot: arī LLU Meža fakultātes studentu prakses laiks izmantots lietderīgi, nodarbības apvienojot ar zinātnisko darbu. Tā dažu gadu laikā meža teritorijā jau tapušas dažnedažādas laipas un tiltiņi, kā arī informācijas stendi un soliņi. Ņemot vērā, ka visi studentu izstrādātie labiekārtojuma elementi ir izpildīti dažādās tehnikās, nepārtraukti notiek arī zinātniskais darbs, regulāri tos apsekojot un izdarot secinājumus par noturīgākajiem aizsardzības līdzekļiem un daudziem citiem parametriem.

«Šobrīd redzam, ka Langervaldes mežā cilvēki iet pastaigās, nodarbojas ar sportu, kā arī brauc ar riteņiem, tomēr gribētos, lai šī labiekārtotā vieta pilsētas vidē tiek izmantota arī dažādiem tematiskiem pasākumiem,» tā A.Domkins, aicinot biedrības vai nodibinājumus pievērsties šim jautājumam.

Foto: Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti