Meklēšanas forma

Nelielas lietusgāzes 9 °C Z-ZR vējš 6.1 m/s
Otrdiena, 2018. gada 25. SeptembrisVārda dienu svin: Rodrigo, Rauls

Konkursā vērtēs renovēto ēku Katoļu ielā

Anastasija Miteniece
​Konkursam «Energoefektīvākā ēka Latvijā 2017», kurā tiek meklēti veiksmīgākie risinājumi un izpildījums ēku energoefektivitātes jomā, pieteikta arī Jelgavas renovētā daudzdzīvokļu ēka Katoļu ielā 17.

Konkurss, ko atbalsta Ekonomikas un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, notiek jau septīto gadu. Šogad piecās dažādās nominācijās iesniegti 27 pieteikumi, savukārt Jelgavas daudzdzīvokļu ēka Katoļu ielā 17 un vēl 21 pretendents konkurēs nominācijā «Energoefektīvākā renovētā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2017».

Daudzdzīvokļu māja Katoļu ielā 17 ir piecstāvu ēka ar 120 dzīvokļiem. Atjaunošanas laikā ārsienas tika nosiltinātas ar minerālvati, grīdas pārsegums – ar putupolistirolu, jumta siltināšanai arī izmantota minerālvate. Ēkā veikta arī logu un durvju nomaiņa. Siltumapgāde tajā notiek centralizēti un tiek regulēta atkarībā no temperatūras ārā, bet uzskaitīta siltuma mezglā, kā arī individuāli ar alokatoriem. Ēkā veikta arī iekšējo elektrotīklu renovācija: atjaunots ēkas iekšējais elektrotīkls, izveidota energoefektīva telpu apgaisme, uzstādīta apgaismes regulēšana, izveidota zibensaizsardzības sistēma un pārsprieguma aizsardzības sistēma. Energoapgāde tiek nodrošināta no atjaunojamiem energoresursiem.

Šobrīd konkursa komisija uzsākusi vērtēšanu, savukārt jau tuvākajā laikā tiks uzsākta pieteikto ēku apsekošana to atrašanās vietās. Jau zināms, ka tiks vērtēts siltumenerģijas patēriņš apkurei pēc ēkas atjaunošanas, ventilācijas un siltumapgādes sistēmas, paveikto būvdarbu un telpiskā risinājuma kvalitāte, kā arī siltumnīcefekta gāzu īpatnējā emisija un risinājumu ilgtspējīgums.

Plānots, ka konkursa komisija darbu beigs jūnija vidū. Noslēguma pasākums un konkursa laureātu paziņošana paredzēta šā gada 21. jūnijā.

Foto: Austris Auziņš

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti