Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 12 °C DR vējš 4.9 m/s
Piektdiena, 2018. gada 22. JūnijsVārda dienu svin: Ludmila, Laimdots, Laimiņš

Kaķu izstādē Jelgavā – vairāk nekā 160 šķirnes kaķu

Jana Bahmane
29. un 30. jūlijā Zemgales Olimpiskajā centrā (ZOC) jau septīto reizi notiks specializētā kaķu izstāde «Jelgavas kaķis 2017», kurā šogad varēs iepazīt vairāk nekā 160 šķirnes kaķu no Baltijas valstīm, Somijas, Polijas un Krievijas. Dalībnieku vidū būs arī titulētais Devonas reksa šķirnes runcis Sebastians, kas ir dzimis un audzis Jelgavā. «Mums ir patiess prieks, ka kaķi jelgavniekiem ir mīļi – sešu izstādes norises gadu laikā cilvēku interese par kaķiem nav mazinājusies,» vērtē izstādes koordinatore Mārīte Baranovska.

Izstādes apmeklētāji varēs apskatīt britu īsspalvainos kaķus, par maigajiem milžiem dēvētos meinkūnus, arī retāku šķirņu pārstāvjus, tādus kā Ēģiptes mau, Kartēzijas kaķis, un daudzas citas šķirnes. «Izstāde ir pirmais solis kaķu dabas iepazīšanā – tā palīdz saprast, kā rūpēties par kaķiem un to, ka kaķis mājās nav nasta, bet gan prieks, siltums un maigums,» tā M.Baranovska. Viņa atklāj, ka daudzi pēc izstādes apmeklējuma pieņem lēmumu šo mājdzīvnieku ielaist arī savā mājoklī.

Interesentiem būs iespēja ne vien iepazīt kaķus, bet arī uzzināt vairāk par to daudzveidīgajām šķirnēm prezentācijās, kas notiks izstādes laikā. Prezentācijas vadīs šobrīd vienīgā starptautiskās kaķu mīļotāju federācijas «FIFe» tiesnese Latvijā Linda Riekstiņa, un katru dienu viena prezentācija tiks veltīta tieši meinkūniem, kuri sava izmēra un izskata dēļ vienmēr ir uzmanības centrā. Pasākuma noslēgumā kaķi tiks apbalvoti vairākās nominācijās, nosakot arī izstādes uzvarētāja titula «Best In Show» ieguvēju, savukārt izstādes apmeklētāji varēs balsot par sev tīkamāko kaķi – arī titula «Jelgavas kaķis 2017» ieguvējs tiks paziņots pasākuma noslēgumā – 30. jūlijā pulksten 14. «Ik gadu gandrīz katrs kaķis saņem kādu izstādes apmeklētāja balsi, un bieži vien starpība starp uzvarētāju un citiem kaķiem nav nemaz tik liela – tas nozīmē, ka jelgavniekiem patīk dažādas kaķu šķirnes,» tā izstādes koordinatore.
Papildus kaķiem izstādē būs apskatāmi arī citi dzīvnieki, piemēram, baloži, melnās vistas, dažādi grauzēji, kukaiņi un amfībijas, kanārijputniņi, dažāda izmēra un krāsu truši, kā arī plaša eksotisko papagaiļu kolekcija – interesentiem būs iespēja arī iegādāties kādu no papagaiļiem.
Izstāde 29. un 30. jūlijā notiks ZOC, Kronvalda ielā 24. Sestdien, 29. jūlijā, interesenti izstādi aicināti apmeklēt no pulksten 10 līdz 17, bet svētdien – no pulksten 10 līdz 15. Biļetes izstādes dienās varēs iegādāties ZOC, cena – 3 eiro, skolēniem, studentiem un pensionāriem – 1,50 eiro, bet pirmsskolas vecuma bērni izstādi varēs apmeklēt bez maksas.

Foto: no JV arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti