Meklēšanas forma

Apmācies 10 °C DR vējš 5.2 m/s
Pirmdiena, 2018. gada 22. OktobrisVārda dienu svin: Īrisa, Irīda, Airisa

Jelgavnieki var iesaistīties «Laika rata» veidošanā

Ilze Knusle-Jankevica
Jelgavnieki aicināti iesaistīties Jelgavas pilsētas nozīmīgāko vēstures faktu apkopošanā, kas tiks iemūžināti vides objektā «Laika rats». Saskaņā ar ieceri uz figūru plaknēm būs iegravēti attiecīgās desmitgades svarīgākie Jelgavas vēsturiskie notikumi Latvijas kontekstā. Jelgavnieki idejas par šiem notikumiem aicināti iesniegt līdz 1. jūlijam.

Jelgavas pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē informē, ka Latvijai un arī Jelgavai šie 100 gadi nav bijuši viegli, un dabīgie granīta akmeņi simbolizēs šī laika svarīgumu un smagumu, ko tauta ir izlolojusi un nesusi uz saviem pleciem. Starveida bruģējums laukumā, kurā atrodas Latvijas turētāji, simbolizē laika ratu, kas turpina ritēt tālāk cauri gadu desmitiem. Cilvēku figūras paredzēts veidot no slīpēta nerūsējošā tērauda. Uz laukuma iekšu pavērstās plāknes tiks nopulētas, lai veidotos apmeklētāju spoguļattēli, tādējādi katrs valsts iedzīvotājs vai viesis arī kļūs par Latvijas gadu nesēju un vēstures veidotāju. Uz figūru plaknēm, kas vērstas uz apļa ārpusi, būs iegravēti attiecīgās desmitgades svarīgākie Jelgavas vēsturiskie notikumi Latvijas kontekstā.

Jelgavnieki līdz 1. jūlijam aicināti iesniegt pilsētas domes Klientu apkalpošanas centrā vai iesūtīt elektroniski pa e-pasta redaktors@dome.jelgava.lv, viņuprāt, nozīmīgākos Jelgavas vēstures notikumus kultūrā un izglītībā, tautsaimniecībā un politikā, norādot desmitgades posmus: 1918. – 1927.; 1928. – 1937.; 1938. – 1947.; 1948. – 1957.; 1958. – 1967.; 1968. – 1977.; 1978. – 1987.; 1988. – 1997.; 1998. – 2007.; 2008. – 2018. Iesniegtos ierosinājumus apkopos, izvērtēs un izvēlēsies komisija.

Portāls www.jelgavasvestnesis.lv jau ziņoja, ka Jelgavā, skvērā Lielajā ielā 38 starp Jāņa Asara un Lielo ielu, līdz 2018. gada 4. maijam paredzēts izveidot objektu «Laika rats»: aplī tiks izkārtoti 10 stilizēti cilvēku tēli, un katrs no tiem balstīs 10 akmeņus. 100 akmeņi simbolizē Latvijas pastāvēšanas gadadienu, bet cilvēku tēli – visus tos, kas ir bijuši iesaistīti Latvijas veidošanā, tā uzsverot, ka valsti veido katrs no mums. Objektu papildinās taktilais bruģis un stends ar informāciju braila rakstā vājredzīgajiem un neredzīgajiem. Vides objektu veidos tēlnieks Kārlis Īle.

Idejas mērķis ir stiprināt iedzīvotāju piederības sajūtu valstij un pilsētai, radīt paliekošas vērtības, sniegt vēstījumu nākamajām paaudzēm par Latvijas vēsturi un mūsdienām.

Foto: vizualizācija

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Ivans attēls

Labāk izremontēt Ganību ielas posmu no Kazarmas līdz Dobeles ielai , izbūvējat ietvi!!! . Nevar ne paiet un bīstami arī braukt. Īpaši no rīta, kad skolēni iet uz skolu - pilns murgs/

Pievienot komentāru

Saistītie raksti