Meklēšanas forma

Skaidras debesis 12 °C R-DR vējš 4.6 m/s
Sestdiena, 2018. gada 21. AprīlisVārda dienu svin: Marģers, Anastasija

Jelgavnieki nav vienaldzīgi pret naktī klīstošu bērnu

Ilze Knusle-Jankevica
Policija šonakt ap trijiem naktī saņēma informāciju no trīs sievietēm, kuras bija pamanījušas, ka Jelgavā pa Lielo ielu viens pats klīst mazgadīgs bērns bez apaviem. Kad viņas mēģinājušas zēnu iztaujāt, kāpēc viņš ir viens uz ielas un bez apaviem, bērns aizmucis, bet sievietes nekavējoties par to ziņojušas likumsargiem.

Policija uz saņemto informāciju reaģēja operatīvi un izbrauca uz norādīto adresi. Kā informē Valsts policijas pārstāve Ieva Sietniece, policijas darbinieki puiku atrada vienu klīstam nu jau pa Pasta ielu zeķītēs. Puisītis tika nogādāts policijā, lai skaidrotu visus notikušā apstākļus. Pēc policijai sniegtās informācijas, septiņgadīgais puisēns nakts laikā devies meklēt omīti, jo viņa nav bijusi dzīvoklī, bet māte tajā laikā gulējusi.

Apsekojot puisēna dzīvesvietu, konstatēts, ka dzīvoklī atrodas māte, kura gulēja 2,01 promiles alkohola reibumā. Vēl dzīvoklī atradās trīs gadus vecs brālītis, kurš arī tajā laikā gulēja. Ierodoties policijai, dzīvoklī tika sastapta arī omīte, kura bija atgriezusies dzīvesvietā, jo pirms tam bija izgājusi. Tā kā viņa nebija lietojusi alkoholu, viņa apņēmās par mazbērniem rūpēties un bērni tika nodoti viņas aprūpē. Sadzīves apstākļi ģimenē ir apmierinoši, dzīvoklis bija tīrs un sakopts, bērni – aprūpēti.

I.Sietniece norāda, ka šobrīd policija skaidro sīkāk visus notikušā apstākļus un par konkrēto gadījumu nekavējoties tika informēta Bāriņtiesa. Tāpat policijā uzsākta administratīvā lietvedība – par bērna aprūpes pienākuma nepildīšanu.

Policija saka paldies iedzīvotājām, kuras nebija vienaldzīgas un ziņoja par konkrēto gadījumu, uzsverot, ka šāda rīcība bija ļoti pareiza. Īpaši pēc nesenā gadījuma ar Liepājā pazudušo piecus gados zēnu Ivanu Berladinu, kurš pēc desmit dienu meklējumiem tika atrasts miris. Par Liepājas traģēdijas galveno cēloni tiek uzskatīta sabiedrības vienaldzība, jo neviens neziņoja tiesībsargājošajām iestādēm, ka tik mazs bērns staigā apkārt viens vai ka ģimenē ir apdraudēts.

Foto: Shutterstock

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti