Meklēšanas forma

Lietus 27 °C ZA vējš 3.6 m/s
Pirmdiena, 2018. gada 16. JūlijsVārda dienu svin: Hermīne, Estere

Jelgavas svētceļotāji sasniedz Aglonu

Anastasija Miteniece
Šovakar, 13. augustā, Jelgavas svētceļotāji, kopumā mērojot aptuveni 260 kilometru, sasniedza Aglonu. «Tas bija ceļš, kurā caur nogurumu un bezspēku piedzīvojām garīgu attīstību,» atzīst Jelgavas Katoļu katedrāles vikārs Agris Ruļuks, kurš svētceļojumā devās desmito reizi, savukārt vadītāja lomā bija pirmoreiz.

«Svētceļojuma laikā katrs no mums piedzīvoja grūtus brīžus, kad likās, ka spēki ir izsīkuši, tomēr tādēļ bijām viens otram – lai atbalstītu, uzmundrinātu. Kopīgas lūgšanas ļoti vieno, tādēļ, jo vairāk kilometrus mērojām, jo vienotāki kļuvām,» tā vikārs, atklājot, ka vadīt grupu nebija grūti, lai gan nācās pieņemt atbildīgus lēmumus un domāt par to, lai viss norit pēc plāna. Svētdienas vakarā Aglonā ieradās aptuveni 42 svētceļotāji. Daži no viņiem pievienojās pēdējos posmos – Jaunsilavā un Rudzātos.

Būtiski, ka pirmspēdējo svētceļojuma posmu no Rudzātiem līdz Preiļiem svētceļotājiem nācās aizvadīt ļoti karstā laikā. «Īpaši pusdienlaikā centāmies vairāk atrasties ēnā un iestiprinājāmies ar saldējumu un arbūzu, lai atvēsinātos,» atklāj vikārs, norādot: kopumā desmit dienu laikā laikapstākļi lutināja ar sauli un patīkamu vēju. Mērojot garo ceļu, daudzi svētceļotāji neiztika arī bez tulznām, savukārt pavisam jaunie svētceļotāji dažbrīd ceļojuši ratos vai ar organizatoru transportu. «Pirms svētceļojuma uzsākšanas mudināju katru padomāt par konkrētu nodomu, tādēļ katrs zinājām, ko vēlamies sasniegt svētceļojuma laikā,» tā A.Ruļuks, uzsverot, ka svētceļojums nebija tikai fizisko spēku pārbaude.

Šodien svētceļotāji Aglonā ieradās uz Svētā Meinarda svētkiem, kas tiek atzīmēti visā Latvijā. «Svētais Meinards bija pirmais apustulis, kurš ieviesa ticību mūsu valstī, tādēļ pieminam viņu un svinam to, ka ticība ienāca mūsu dzīvē,» skaidro vikārs. Jāpiebilst, ka Aglonas svētku programma svētdienas vakarā paredz lūgšanas, kā arī procesiju ar Fatimas statuju apkārt bazilikai. Vikārs stāsta, ka agrāk procesijas notika ne tikai apkārt baznīcām, bet arī pilsētā.

Galvenie Aglonas svētki paredzēti jau pirmdien, 14. augustā. «Atzīmēsim Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkus, kas ir ne tikai valsts, bet pasaules mēroga svētki,» stāsta A.Ruļuks, norādot, ka, svinot Dievmātes debesīs uzņemšanas svētkus, ļaudis ievēro gadsimtu tradīcijas. Piemēram, svētku kulminācija paredzēta pirmdienas vakarā, kad notiks Tautas Krustaceļš Sakrālajā laukumā. Visi svētceļotāji aizdegs sveces un vienosies lūgšanā, lai godinātu un pateiktos Dievmātei. Būtiski, ka Aglonas svētku programma ir ļoti piesātināta, tomēr dievkalpojumu un lūgšanu apmeklējums nav obligāts, un svētceļotāji individuāli lemj par dalību jebkurā no pasākumiem.

Jāatgādina, ka pagājušajā piektdienā, 4. augustā, vairāk nekā 20 svētceļotāju no Jelgavas devās uz Aglonu, un turpmākajās desmit dienās mēroja ceļu caur Iecavu, Vecumniekiem, Birzgali, Jaunjelgavu, Staburadzi, Jēkabpili, Jaunsilavu, Rudzātiem un Preiļiem.

Jāpiebilst, ka Jelgavā svētceļotāji atgriezīsies otrdienas, 15. augusta, pēcpusdienā. Uz Jelgavu viņus nogādās autobuss, ko tradicionāli nodrošina Jelgavas pilsētas pašvaldība. 

Foto: Ivars Veiliņš

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Vita attēls

Visiem, kuri ir gājuši un regulāri dodas svētceļojumā, kā arī tiem, kuri fiziski netiek, bet dzīvo līdzi svētceļniekiem un piemin lūgšanās!
Lietotāja nu attēls

Kam tas interesē?!

Pievienot komentāru

Saistītie raksti