Meklēšanas forma

Apmācies -1 °C A-ZA vējš 3.2 m/s
Piektdiena, 2018. gada 14. DecembrisVārda dienu svin: Auseklis, Gaisma

Jelgavā taps vides objekts Latvijas simtgadei

Ilze Knusle-Jankevica
Jelgavā, skvērā Lielajā ielā 38, starp Jāņa Asara un Lielo ielu, gatavojoties Latvijas simtgadei, uzstādīs tēlnieka Kārļa Īles veidoto skulpturālo inter­aktīvo vides objektu «Laika rats».

Projekta mērķis ir stiprināt Latvijas iedzīvotāju piederību savai valstij, radīt paliekošas vērtības, sniegt vēstījumu nākamajām paaudzēm par Latvijas vēsturi un mūsdienām. Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš uzsver, ka Jelgava gatavojas Latvijas simtgades svinībām un šobrīd top svētku programma. «Mums Jelgavā gribētos, lai šie svētki nekļūtu sadrumstaloti, tāpēc vēlamies radīt vismaz vienu centrālu un paliekošu vērtību, kas arī pēc laika atgādinātu par mūsu valsts 100 gadiem. Šobrīd tiek izstrādāts projekts interaktīvam vides objektam «Laika rats». Tajā 14 metru rādiusā metālā būtu attēloti desmit cilvēku silueti reālā augumā, kur katrs simbolizē desmit mūsu valsts gadus, un pie katra silueta lasāmi desmitgades nozīmīgākie notikumi Latvijā. Tā būtu skaista un paliekoša vērtība, ko mēs visi kopā varētu pasniegt savai valstij svētkos,» stāsta domes priekšsēdētājs.

100 akmeņi simbolizē Latvijas pastāvēšanas gadadienu, bet cilvēku tēli – visus tos, kas bijuši iesaistīti Latvijas veidošanā, tā uzsverot, ka valsti veido katrs no mums. Latvijai un arī Jelgavai šie 100 gadi nav bijuši viegli, un akmeņi simbolizēs šī laika svarīgumu un smagumu, ko tauta izlolojusi un iznesusi uz saviem pleciem. Starveida bruģējums laukumā, kurā atrodas Latvijas turētāji, simbolizē laika ratu, kas turpina ritēt tālāk cauri gadu desmitiem. Cilvēku figūras paredzēts veidot no slīpēta nerūsējošā tērauda. Uz laukuma iekšu pavērstās plaknes tiks nopulētas, lai veidotos apmeklētāju spoguļattēls, tādējādi katrs valsts iedzīvotājs vai viesis arī kļūs par Latvijas gadu nesēju un vēstures veidotāju. Uz figūru plaknēm, kas vērstas uz apļa ārpusi, būs iegravēti attiecīgās desmitgades svarīgākie Jelgavas vēsturiskie notikumi Latvijas kontekstā, informē Jelgavas pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Projekta realizācija un vides objekta «Laika rats» uzstādīšana notiks līdz 2018. gada 4. maijam, kad plānota tā atklāšana.

Attēls: vides objekta skice

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Ivans attēls

Praktiskā Llatviete !! Jums +100. Mums ir viena doma/
Lietotāja Ivans attēls

Labāk izremontēt Ganību ielas posmu no Kazarmas līdz Dobeles ielai , izbūvējat ietvi!!! . Nevar paiet un bīstami arī braukt. Īpaši no rīta, kad skolēni iet uz skolu - pilns murgs/
Lietotāja Morics attēls

Kura no Āfrikas pilsētām ir Jelgavas sadraudzības pilsēta? Tie draugi varētu iepozēt māksliniekam ar kravu uz galvas. Kā nekā tas raksturīgi tikai tam kontinentam.
Lietotāja Akmeņi uz galvas attēls

Pacilājošs kā ķieģelis
Lietotāja sandzis attēls

diezgan nepievilcigs vides objekts... cilveki, kuriem akmeni uz galvas-druma aina cilveki jau ta jutas nospiesti... maksliniek, pilnigi garam!!!

Lapas

Pievienot komentāru

Saistītie raksti