Meklēšanas forma

Apmācies -1 °C A-ZA vējš 3.1 m/s
Piektdiena, 2018. gada 14. DecembrisVārda dienu svin: Auseklis, Gaisma

Izbūvē «Laika rata» laukumu

Ilze Knusle-Jankevica
Skvērā starp Lielo ielu un Jāņa Asara ielu sākušies darbi, lai sagatavotu vides objekta «Laika rats» laukumu. Rakšanas darbus plānots pabeigt šogad, bet pavasarī laukums tiks labiekārtots. Tēlnieka Kārļa Īles veidoto vides objektu paredzēts atklāt nākamā gada 4. maijā, jo tā ir dāvana Latvijai simtgadē.

Pašvaldības iestādes «Pilsētsaimniecība» projektu vadītāja Eva Kidere stāsta, ka vispirms laukumā tiks izbūvētas komunikācijas – sakaru kanalizācija ar optisko tīklu un elektroapgādes kabelis. «Paredzēts, ka laukums un vides objekta elementi būs izgaismoti, tāpat tiks uzstādītas videonovērošanas kameras objekta novērošanai,» viņa skaidro. Vēl šogad iecerēts pabeigt laukuma un celiņu bruģēšanu, bet labiekārtošanas darbus plānots atlikt uz pavasari. Darbu veicējs objektā ir SIA «Kulk».

Jāatgādina, ka vides objekts «Laika rakts» būs dāvana gan jelgavniekiem, gan pilsētas viesiem Latvijas valsts simtgadē. To veidos tēlnieks K.Īle. Objekts, kura mērķis ir stiprināt Latvijas iedzīvotāju piederības sajūtu savai valstij un sniegt vēstījumu nākamajām paaudzēm par Latvijas un Jelgavas vēsturi un mūsdienām, iecerēts kā aplī izkārtotas desmit cilvēku figūras, kas simbolizē mūsu valsts desmitgades. Katra figūra balstīs desmit akmeņus – uz tiem būs iegravēti katras desmitgades svarīgākie Jelgavas vēstures notikumi Latvijas kontekstā.

Foto: Austris Auziņš

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti