Meklēšanas forma

Sniegs -3 °C Lēns vējš, 3.6 m/s no DA
Pirmdiena, 2018. gada 17. DecembrisVārda dienu svin: Hilda, Teiksma

Iedzīvotāji sūdzas par trokšņiem, kas atgādina šāvienus

Ilze Knusle-Jankevica
Jelgavnieki ziņojuši Pašvaldības policijai par dīvainu troksni bijušās rīpnīcas «RAF» teritorijā, kas atgādinot šāvienus. «NP Properties» biznesa parka teritorijā uzturas bariem putnu, un, tā kā teritorijā atrodas arī pārtikas ražošanas uzņēmumi, tas nav pieļaujams – teritorijas apsaimniekotāji meklē veidus, kā putnus padzīt. Viens no mēģinājumiem bija putnu aizbaidīšana ar troksni.

Izsaukumu par troksni, kas atgādina šāvienu skaņas «NP Properties» biznesa parka teritorijā, Aviācijas ielā 18, Jelgavas pilsētas Pašvaldības policija saņēma 5. novembrī pulksten 23. Kad policijas darbinieki ieradās teritorijā, apsardzes darbinieks paskaidroja, ka troksni rada ierīce putnu aizbaidīšanai.

Kā portālam www.jelgavasvestnesis.lv apstiprina Jelgavas biznesa parka pārvaldniece Arta Nordmane, parka apsaimniekotājs ir saskāries ar problēmu – teritoriju apsēdušas kaijas un citi putni. «Brīžiem putnu ir tik daudz, ka izskatās, it kā viss būtu ar sniegu apsnidzis. Mūsu parkā atrodas arī pārtikas ražošanas uzņēmumi, tāpēc putnu uzturēšanās te nav pieļaujama. Konsultējāmies ar ornitologiem, kā šo problēmu risināt, un uzņēmums, kas konsultē arī lidostas, ieteica uzstādīt uz jumta skaņas ierīci. Mēs to izmēģinājām, bet tās radītais troksnis ir diezgan skaļš – šobrīd ierīce nedarbojas. Turpinām meklēt citus risinājumus,» norāda A.Nordmane, piebilstot, ka parka vadība vērsusies arī pašvaldībā, lai pārrunātu iespējamos problēmas risinājumus.

Foto: JV

Viedokļi

Pievienot komentāru