Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 12 °C DR vējš 4.9 m/s
Piektdiena, 2018. gada 22. JūnijsVārda dienu svin: Ludmila, Laimdots, Laimiņš

Godina mūsu pilsētas «zelta ģimenes»

Sintija Čepanone
Izzini pagātni, dzīvo šodienā, domā par nākotni; dod otram savu dzīves telpu; viens par visiem, visi par vienu; dzīvo jautri – šie ir tikai daži moto, ko savā dzīvē ievēro mūsu pilsētas «zelta pāri». Šodien Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā godinātas krietnās, kuplās un stiprās ģimenes, kuras 2016. gadā atzīmē savu piecdesmito kāzu gadskārtu.

«Jūs esat izturējuši pārbaudījumu 50 gadu garumā – tas prasījis spēku, izturību, pacietību, taču cauri gadiem esat spējuši nepazaudēt savu attiecību īsto dzirksti. Esmu pateicīgs par ieguldījumu savas ģimenes, pilsētas un valsts pamatos. Cilvēki un stipras ģimenes ir lielākā pilsētas vērtība,» uzrunājot 18 mūsu pilsētas «zelta pārus», šodien teica Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.

«Katru gadu lasījām uzaicinājumu pieteikties «zelta pārus», un bijām tik laimīgi, ka šis nu beidzot ir mūsu gads,» saka Gaļina un Vitālijs Šalajevi, kuriem zelta kāzas vēl tikai priekšā – viņi gredzenus pirms 50 gadiem mija 29. oktobrī. Vitālija kungs stāsta, ka tā bijusi mīlestība no pirmā acu uzmetiena, un jau pēc sešiem mēnešiem abi sarakstījušies. «Es dienēju Krimā, bet Gaļina tur dzīvoja, tāpēc arī kāzas svinējām Sudakas pilsētā, restorānā «Vilnis». Atzīmējot zelta kāzas, esam iecerējuši turp aizbraukt – ja ne šogad, tad nākamgad, bet gribas pabūt tur, kur pirms 50 gadiem sarakstījāmies,» saka Vitālijs. Ģimenē izaudzināti divi bērni, trīs mazbērni un nu jau arī viens mazmazbērns. Taujāti par ilgās kopdzīves noslēpumu, Vitālijs neminstinoties teic: «Mīlestība!». Kundze papildina, ka pa šiem gadiem klāt vēl nācis ļoti liels mīļums vienam pret otru, un smaidot noteic: «Mīlestība, ne mīlestība, bet mēs ļoti žēlojam viens otru. Ja kāda man viņu gribētu atvilt, nelaistu prom.»

Katram pārim ir savas atmiņas par liktenīgo iepazīšanos un īpašo dienu, un šo gadu laikā izveidojušās arī savas tradīcijas. Piemēram, Kārlis un Zinaida Rudeņi iepazinās 1964. gadā un vēl šobrīd katru gadu savā iepazīšanās dienā dodas pie ozola, pie kura viens otrā ieskatījās, lai šo īpašo dienu atzīmētu ar buču.

Pasākumā tika godināti 18 pāri, kuri šogad atzīmē 50 laulībā pavadītus gadus: Donāts un Ausma Cerminieki, Ilgvars un Elita Laimiņi, Māris un Maija Spulles, Ivans un Anita Šarecki, Alvis un Īrisa Apsīši, Vikentijs un Gelena Davidoviči, Henrihs Venedikts un Taresa Fedoroviči, Boriss un Jevdokija Grigorjevi, Mihails un Velta Guzūni, Juris un Irēna Krastenbergi, Aleksandrs un Astrīda Krjučkovi, Boļeslavs un Anita Matuseviči, Jāzeps un Lidija Naudiši, Kārlis un Zinaida Rudeņi, Anatolijs un Kristīna Seļiverstovi, Kārlis un Ludmila Svirbuti, Vitālijs un Gaļina Šalajevi, Andris un Anda Bērziņi. Vēlot tikpat lielā saskaņā sagaidīt arī dimanta kāzas, Pilsētas svētku ieskaņā visiem šī gada «zelta pāriem» tika dāvināts koncerts – tajā ar fragmentiem no jau iemīļotām operetēm un vēl gluži jaunās «Balle Savojā» priecēja Guntars Ruņģis un Valērija Koļago, dziedot, protams, par mīlestību.

Foto: Raitis Supe 

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti