Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 12 °C DR vējš 4.9 m/s
Piektdiena, 2018. gada 22. JūnijsVārda dienu svin: Ludmila, Laimdots, Laimiņš

Ģimenes ārstu streiks turpinās arī šonedēļ

Anastasija Miteniece
Lai gan pagājušajā nedēļā ģimenes ārstu streikā iesaistīto organizāciju pārstāvji tikās ar premjeru un veselības ministri un izskanēja versija, ka jau šodien mediķi pārstās streikot, vienošanās starp pusēm aizvien nav panākta un ģimenes ārstu streiks turpinās arī šonedēļ.

«Neatkāpjamies no sākotnējām prasībām palielināt kapitācijas naudas apjomu un pagaidām streiku pārtraukt neplānojam,» norāda Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Sarmīte Veide. Viņa informē, ka pēc asociācijas pārrunām ar Ministru prezidentu Māri Kučinski no viņa saņemti rakstiski priekšlikumi, kuros nav iekļauta prasība par kapitācijas naudas apjoma palielināšanu. «Jāsaprot, ka ārstam nav tikai darba alga par ārstniecisko darbu, bet mēs esam arī prakšu vadītāji, kuri uztur savas prakses – iegādājas aparatūru, pārsienamo materiālu, kā arī medikamentus. Savukārt šie un citi administratīvie izdevumi tikai turpina pieaugt,» tā S.Veide, skaidrojot, ka premjera piedāvājums par algu palielināšanu neapmierina ģimenes ārstus, un pārrunas turpināsies. «Piektdien nosūtījām atbildes vēstuli ar aicinājumu vēlreiz pārrunāt šo jautājumu, bet līdz šim atbildi neesam saņēmuši,» tā S.Veide, piebilstot, ka ārsti gatavi kompromisam, diskutējot par procentuālu kapitācijas naudas palielināšanu, bet ne par jautājumu fundamentāli. Viņa norāda, ka premjera rakstiski izteiktais piedāvājums neatšķiras no piedāvājuma, ko veselības ministre Anda Čakša izteikusi vēl pirms streika. Portāls www.jelgavasvestnesis.lv jau ziņoja, ka, līdz šim pārrunās kompromiss panākts e-veselības sistēmas lietošanas jautājumā un reformas īstenošanā.

S.Veide norāda, ka šodien saņēmusi aptuveni desmit zvanus no ģimenes ārstiem – gan tiem, kuri pārstāj streikot, gan tiem, kuri šodien lēmuši streiku uzsākt. Līdz ar to valstī joprojām nav informācijas par to, cik tad īsti ģimenes ārstu streikā piedalās – šādus datus nesniedz nedz streika pieteicējs – Latvijas Ģimenes ārstu asociācija –, nedz arī Nacionālais veselības dienests (NVD). Tāpēc pacientiem pirms ģimenes ārsta apmeklējuma ieteicams sazināties ar ārsta praksi un noskaidrot, vai ārsts strādā.

Jāatgādina, ka streika laikā pacientiem Jelgavā ir iespēja vērsties pēc medicīniskās palīdzības pie dežūrārstiem slimnīcā, poliklīnikā, kā arī Zemgales veselības centrā. Pilsētas slimnīcas dežūrārsti pieejami otrdien un piektdien no pulksten 15 līdz 20, bet sestdien un svētdien no pulksten 9 līdz 19. Jelgavas poliklīnikas dežūrārstu darba laiks darba dienās ir no pulksten 15 līdz 19. Savukārt Zemgales veselības centrā pirmdienās un piektdienās dežūrārsti pieejami no pulksten 14 līdz 16, bet otrdien un piektdien no pulksten 9 līdz 11. Aizvadītajā nedēļā pacientu pieplūdums saistībā ar streiku šajās medicīnas iestādēs netika novērots, vien piektdien palīdzība bija nepieciešama vairākiem cilvēkiem.

Visa aktuālākā informācija par palīdzības saņemšanu ģimenes ārstu streika laikā pieejama mājaslapā www.vmnvd.gov.lv.

Ģimenes ārstu streiks sākās 3. jūlijā no pulksten 12.

Foto: Austris Auziņš

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti