Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 5 °C ZR vējš 2.7 m/s
Piektdiena, 2018. gada 20. AprīlisVārda dienu svin: Mirta, Ziedīte

Ģimenes ārsti uz vienu dienu pārtrauks streiku

Anastasija Miteniece
Trešdien, 12. jūlijā, ģimenes ārsti uz vienu dienu pārtrauks streiku, lai sniegtu medicīnisko palīdzību sociāli neaizsargātiem pacientiem, portālu www.jelgavasvestnesis.lv informē Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas (LĢĀA) vadītāja Sarmīte Veide.

S.Veide norāda, ka sakarā ar iedzīvotāju sūdzībām par ārstu nepieejamību, ģimenes ārsti uz vienu dienu pārtrauks streikot. «Ģimenes ārsti sniegs valsts apmaksātos pakalpojumus noteiktā kārtībā,» tā viņa, uzsverot, ka aicina apmeklēt ģimenes ārstus sociāli neaizsargātas un trūcīgas personas. «Šī akcija tiek rīkota tiem pacientiem, kuri streika laikā nevar atļauties nopirkt medikamentus par pilnu cenu, nevar aiziet pie ģimenes ārsta, patstāvīgi sedzot vizītes izmaksas, kā arī, piemēram, nodot analīzes laboratorijā par pilnu cenu,» skaidro S.Veide.

Jāpiebilst, ka trešdien, 12. jūlijā, Streika komisija atkārtoti tiksies ar premjeru, lai pārrunātu ģimenes ārstu streika prasības. Galvenais jautājums paliek nemainīgs – kapitācijas naudas palielināšana. «Šobrīd nevaram prognozēt, kā norisināsies pārrunas,» tā S.Veide, piebilstot, ka tālākā Streika komisijas taktika atkarīga no premjera piedāvājuma un pārrunu rezultāta.

Ģimenes ārsti streiku uzsāka 3. jūlijā pulksten 12. Pirmajā nedēļā Jelgavas ārstniecības iestādes, kurās streikā iesaistīto ģimenes ārstu pacientiem tika nodrošināta iespēja apmeklēt dežūrārstu, lielu pacientu pieplūdumu neizjuta, bet šonedēļ pacientu ir vairāk. «Piektdien sniedzām palīdzību 11 pacientiem, savukārt pirmdien – vēl 11 cilvēkiem,» norāda Jelgavas poliklīnikas valdes locekle Gunta Arnīte, piebilstot, ka situācija nav kritiska. Viņa papildina, ka pacienti poliklīnikā ierodas arī ārpus dežūrārstu darba laika, un tādā gadījumā streikojošo ģimenes ārstu pacientus pieņem tie ģimenes ārsti, kuru ārsta prakses atrodas Jelgavas poliklīnikā. G.Arnīte stāsta, ka visbiežākie pacientu jautājumi nemainīgi ir kompensējamo medikamentu receptes, darbnespējas lapu atvēršana, pagarināšana un noslēgšana, bērnu un zīdaiņu vakcinācija. Jāpiebilst, ka līdz šim neviens ģimenes ārsts, kura prakse atrodas Jelgavas poliklīnikā, nav iesaistījies streikā.

Savukārt Zemgales veselības centrā (ZVC) no sešiem ģimenes ārstiem, kuru prakses ir ZVC, strādā pieci. Viena ģimenes ārste uzsākusi streiku jau 3. jūlijā un streiko joprojām. ZVC valdes loceklis Gundars Prolis apstiprina – iestāde strauju pacientu pieplūdumu neizjuta ne pagājušajā nedēļā, ne arī šīs nedēļas sākumā. «Piektdien pieņemšanā pie dežūrārstiem bija seši pacienti, savukārt vakar bija četri,» tā G.Prolis.

Jāatgādina, ka streika laikā pacientiem Jelgavā ir iespēja vērsties pēc medicīniskās palīdzības pie dežūrārstiem slimnīcā, poliklīnikā, kā arī Zemgales veselības centrā. Pilsētas slimnīcas dežūrārsti pieejami otrdien un piektdien no pulksten 15 līdz 20, bet sestdien un svētdien no pulksten 9 līdz 19. Jelgavas poliklīnikas dežūrārstu darba laiks darba dienās ir no pulksten 15 līdz 19. Savukārt Zemgales veselības centrā pirmdienās un piektdienās dežūrārsti pieejami no pulksten 14 līdz 16, bet otrdien un piektdien no pulksten 9 līdz 11. Visa aktuālākā informācija par palīdzības saņemšanu ģimenes ārstu streika laikā pieejama mājaslapā www.vmnvd.gov.lv

Foto: no JV arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti