Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 12 °C DR vējš 4.9 m/s
Piektdiena, 2018. gada 22. JūnijsVārda dienu svin: Ludmila, Laimdots, Laimiņš

Domes priekšsēdētājs lasa pasaku «Sprīdīša» audzēkņiem

Jana Bahmane
Šodien, Bibliotēku nedēļas laikā, pilsētas bibliotēkā tradicionāli viesojās Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, kurš pirmsskolas izglītības iestādes «Sprīdītis» audzēkņiem lasīja Kristīnes Neimanes pasaku «Ezītis, kam nebija kažociņa».

Pasaka stāstīja par kādu ezīti, kurš nevarēja doties skolas gaitās kopā ar brāli un māsu, jo viņam nebija tik svarīgā adatu kažociņa, kas varētu ezīti pasargāt. Redzēdams ezīša pārdzīvojumus, tēvs uzrunāja lāci – skroderi, kurš ezītim pašuva kažociņu no kastaņu mizām, un viņš varēja kopā ar brāli un māsu doties uz skolu, lai smeltos ežu gudrības.

Bērnudārza «Sprīdītis» pedagoģe Rudīte Stalidzāne stāsta, ka šī ir jau trešā pirmsskolas izglītības iestādes viesošanās bibliotēkā, un, vērtējot no pieredzes, viņa atzīst, ka bērni tiešām interesējas par grāmatām un labprāt ņem tās līdzi uz bērnudārzu. «Bērniem patīk klausīties pasakas, un tā ir daļa no mūsu ikdienas – katru dienu pirms diendusas mēs bērniem lasām priekšā pasakas,» papildina pedagoģe.

Arī šoreiz, lasot pasaku, bērni labprāt iesaistījās sarunā ar domes priekšsēdētāju, izsakot savus minējumus par to, kādu uzdevumu pilda eža kažociņš, un no kādiem mežā atrodamajiem augiem vēl varētu pašūt adatu kažociņu. Bet pēc pasakas noklausīšanās bērni pilsētas mēram pastāstīja par savu iestudējumu «Brēmenes muzikanti», ar ko viņi savas mammas priecēs Mātes dienā. «Mēs ik gadu iestudējam nelielas ludziņas – sākam jau pēc Jaunā gada un pamazām strādājam. Bērniem ļoti patīk, daudzi paši izrāda interesi spēlēt galveno lomu, un mums dažkārt pat nav viegli izlemt, kam to piešķirt,» atklāj «Sprīdīša» pedagoģe Anita Sarkanā.

Daži bērni atzina, ka labprāt ne vien klausās pasakas, bet lasa arī paši. «Mani lasīt iemācīja mamma, un visvairāk man patīk dažādas pasakas. Šī ir mana trešā reize bibliotēkā – iepriekš šeit biju ar mammu,» stāsta «Sprīdīša» audzēkne Daniela. Arī viņas grupas biedrs Jēkabs atklāj, ka bibliotēku apmeklējis iepriekš un norāda, ka bieži lasa mājās – šobrīd Jēkabs lasa grāmatu «Supervaronis Kapteinis Apakšbiksis».

Jāatgādina, ka Bibliotēku nedēļa noslēgsies ar pavasara ģimenes dienu pilsētas bibliotēkā, kas 23. aprīlī notiks no pulksten 12 līdz 15. Interesenti aicināti piedalīties radošajās darbnīcās, konkursos, minēt mīklas, atpazīt putnu balsis. Pulksten 13 bibliotēkas galerijā notiks tikšanās ar dziednieci un gleznotāju Elejas Veroniku, kuras gleznu izstāde «Daba un Elejas Veronika» šobrīd skatāma bibliotēkā, bet pulksten 14 interesenti aicināti piedalīties sarunās par ceļojumiem.

Foto: Austris Auziņš

Galerija

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Tornis attēls

Ko pasaka ka es apzagu pilsetu un uzdirsu visiem no trisstaviga nebij ?

Pievienot komentāru

Saistītie raksti