Meklēšanas forma

Apmācies -1 °C A-ZA vējš 3.1 m/s
Piektdiena, 2018. gada 14. DecembrisVārda dienu svin: Auseklis, Gaisma

BVKB: «Pilsētas pasāžā» apmeklētāju drošība nav apdraudēta

Ritma Gaidamoviča
Tirdzniecības centrā «Pilsētas pasāža» no grīdas jau atkal atdalījušās flīzes. Objektu apsekojis Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) būvinspektors, kurš secinājis, ka apmeklētāju drošība nav apdraudēta un centrs nav jāslēdz. Inspektors nozīmējis šodien «Pilsētas pasāžā» BVKB ekspertiem veikt papildu mērījumus.

«Pilsētas pasāžas» apsaimniekotājs SIA «Marno J» apstiprina, ka ēkas 2. stāvā no grīdas ir atdalījušās flīzes. Tas noticis telpās, kas paredzētas tirdzniecībai, bet šobrīd tās stāv tukšas. Uzņēmums plašāku komentāru sola šīs dienas laikā.

Portāls www.jelgavasvestnesis.lv BVKB noskaidroja, ka būvinspektors «Pilsētas pasāžu» vakar vakarā ir apsekojis un atzinis, ka tirdzniecības centrs ir ekspluatācijai drošs. «Šodien mūsu būveksperti tirdzniecības centrā vēl veiks papildu zonas izliekuma mērījumus attiecīgajā telpā. Šobrīd telpas, kurās konstatēta flīžu atlīmēšanās, ir noslēgta. Iespējams, jau pēcpusdienā būs precīzāka informācija,» skaidro BVKB sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Korba.

Portāls www.jelgavasvestnesis.lv jau rakstīja, ka pērn janvārī «Pilsētas pasāžā» tika konstatēta grīdas flīžu «atlēkšana» ēkas 2. stāvā, platībā aptuveni 50 kvadrātmetri, pēc kuras tika evakuēti cilvēki un slēgts centrs, līdz situācijas noskaidrošanai. Nākamajā dienā ēku apsekoja BVKB speciālisti un pēc vairāku mērījumu, pārbaužu veikšanas ēku atzina par drošu un ekspluatējamu. Tā kā tika konstatētas plaisas ēkas pagrabstāva pārsegumā, lai pārliecinātos par ēkas pilnīgu drošību un noskaidrotu plaisu rašanās cēloni, kā arī ietekmi uz ēkas mehānisko stiprību, BVKB uzdeva ēkas īpašniekam veikt ēkas detalizētu tehnisko izpēti. Pēc tās tika konstatēts, ka pagrabstāva pārseguma plaisu rašanās cēlonis ir betona rukums, kas noticis būvniecības procesa laikā un neietekmē pārsegumu drošumu. Tāpat atzinumā konstatēts, ka grīdas flīžu atdalīšanās no pamatnes 2. stāvā ir saistīta ar darba tehnoloģijas neievērošanu un neietekmē ēkas ekspluatācijas drošumu.

Foto: no JV arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti