Meklēšanas forma

Apmācies 21 °C DR vējš 6.6 m/s
Otrdiena, 2018. gada 19. JūnijsVārda dienu svin: Viktors, Nils

Brīvdienās – Muzeju nakts, «Helsus» un Lielā ratu pastaiga

Anastasija Miteniece
Šajā nedēļas nogalē pilsētā norisināsies virkne pasākumu. Lielākā daļa – Muzeju nakts, tūrisma sezonas atklāšana Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī, Lielā ratu pastaiga un starptautiskais zināšanu festivāls «Helsus» – notiks jau sestdien, 20. maijā.

Brīvdienu vērienīgākais pasākums ir ikgadējā Muzeju nakts. Šoreiz pasākuma tēma ir «Laika rats», kas nemitīgi griežas un skaita laiku uz priekšu. Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs, Dzelzceļa vēstures muzeja Jelgavas ekspozīcija, Jelgavas pils, Svētās Trīsvienības baznīcas tornis, pilsētas bibliotēka un Mākslas skola ir vietas, kur 20. maijā no pulksten 19 līdz 1 laika ratu varēs iegriezt pretējā virzienā, izstādēs, fotogrāfijās, filmās un radošās nodarbēs izzinot pilsētas vēstures notikumus. Vairāk par pasākumu var lasīt ŠEIT. http://www.jelgavasvestnesis.lv/pilseta/muzeju-nakti-rosinas-domat-par-laiku

Savukārt Pasta salā pulksten 11 tiks atklāts divu dienu starptautiskais zināšanu festivāls «Helsus», kura apmeklētājiem būs iespēja izmēģināt dažādas fiziskas prakses, piemēram, jogu, mandalu deju, biodeju, tango un citas, bet sevis izziņas dārzs piedāvās astroloģijas, krāsu terapijas, aromaterapijas, socionikas un psiholoģijas metodes. Tāpat interesenti aicināti uz šī festivāla vieslekciju – Šveices pētnieces Ulrikes Granogeres stāstījumu «Čakras un laiktelpas ģeometrija», kas pulksten 12 notiks Jelgavas pilī. Biļešu cenas – no 6 līdz 16 eiro. Biļetes uz festivālu var iegādāties vietnēs www.ekase.lv vai www.bilesuserviss.lv, kā arī festivāla norises vietā. Bērniem līdz 12 gadu vecumam ieeja festivālā pieaugušo pavadībā – bez maksas.

​Vēl sestdienas rītā pulksten 11 Jelgavas māmiņu klubs aicina vecākus ar mazuļiem piedalīties ikgadējā akcijā «Lielā ratu pastaiga». Pasākums pilsētā notiks jau astoto reizi, un arī šogad pasākuma dalībniekus iepriecinās ar sportiskām, radošām un izklaidējošām aktivitātēm. Reģistrācija pie Jelgavas pils sāksies pulksten 10. Pasākuma aktivitātes paredzētas līdz pulksten 12.45.

Sestdien pulksten 12 uz radošo ekskursiju pa Raiņa ielu aicina Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornis. Pulcēšanās – pie veikala «Zaļā zeme» Raiņa ielā 35. Ekskursijas laikā tiks apmeklēti dažādi veikaliņi, kur notiks izzinošas un radošas nodarbības. Tā noslēgsies pie Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torņa pulksten 15. Dalība ir bez maksas, taču iepriekš jāpiesakās pa tālruni 63005447 vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv.

Savukārt jau pulksten 15 torņa pagalmā notiks vasaras tūrisma sezonas atkāšanas svētki «Ceļo aktīvi». Apmeklētāji tiks aicināti iepazīt jaunās tūrisma apskates vietas un izzināt sagatavotos piedāvājumus ģimenēm ar bērniem Jelgavā, kā arī Jelgavas un Ozolnieku novadā. Pasākumā gaidāma arī aktīvās atpūtas apģērbu un apavu modes skate un ēdiena gatavošanas meistarklase «Maltīte pārgājiena laikā». Restorāna «Laivu centrs» šefpavāra Artūra Freiberga vadībā varēs uzzināt interesantas idejas, kā pagatavot veselīgu un spēcinošu maltīti pārgājieniem. Aktivitātes papildinās spēle «Savrupmāja Vistas kāja» un muzikālie priekšnesumi.

Jāatgādina, ka pulksten 17 interesentus uz jubilejas koncertu aicina deju kolektīvs «Vēja zirdziņš», kas atzīmē 25. jubileju. Pasākuma programmā paredzētas divas daļas – deju izrāde «Vēja zirgi sauli veda» un horeogrāfisks uzvedums «Kā noķert Vēja zirdziņu?». Koncerts notiks kultūras namā, biļešu cena – no 2,50 līdz 4,50 eiro.

Savukārt svētdien pulksten 13 notiks multikulturāls pasākums «Draudzības vainags» – koncerts, nacionālo virtuvju degustācijas, radošās darbnīcas un citas aktivitātes. Pasākums norisināsies mikrorajonā RAF, laukumā pie tirdzniecības centra «Pērnava». Dalība – bez maksas.

Vairāk par plānotajiem pasākumiem Jelgavā var uzzināt portāla www.jelgavasvestnesis.lv sadaļā «Afiša». http://www.jelgavasvestnesis.lv/afisa

Foto: no JV arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru