Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 24 °C Z vējš 3.5 m/s
Ceturdiena, 2018. gada 19. JūlijsVārda dienu svin: Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra

Bīskaps Justs svin trīs nozīmīgas jubilejas

Ilze Knusle-Jankevica
«Es biju bēglis Otrajā pasaules karā. Esmu dzīvojis ārzemēs, bet Latvijā ir kārts mans šūpulis. Tāpēc Latvijai vēlu saules mūžu un lai šeit katrs cilvēks var atrast savas dzīves laimi un svētību,» tā šodien, svinot trīs nozīmīgas jubilejas, norādīja bīskaps Antons Justs.

Ar svētku misi Katoļu katedrālē un pieņemšanu Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā bīskaps A.Justs šodien atzīmē dzīves 85. jubileju, 55 gadu priesterības jubileju un 20 gadu jubileju bīskapa kārtā. Viņu sveikt bija ieradušies gan Jelgavas pilsētas, Jelgavas novada un Ozolnieku novada pašvaldību vadība un pārstāvji, gan citu draudžu pārstāvji un priesteri, gan Jelgavas uzņēmēji un citi, kuri vēlējās pateikt bīskapam paldies par viņa lielo cilvēkmīlestību, sirds siltumu un klātbūtni katra dzīves svarīgākajos brīžos.

«Bīskapam, atnākot uz Jelgavu, sākās jauns posms dzīvē, bet mēs, pilsēta un apkārtējā teritorija, ieguvām jaunu garīgo elpu. Tieši bīskaps Antons Justs ieviesa kopānākšanas, kas liecina par ļoti, ļoti lielu cilvēku mīlestību. Bīskaps ar savu cilvēkmīlestību un patriotismu audzina mūs visus, jo šajās tikšanās reizēs mēs viens no otra arī mācāmies. Paldies par to!» bīskapu sveica Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš. Par paveikto paldies Antonam Justam teica arī tagadējais Jelgavas Romas Katoļu katedrāles bīskaps Edvards Pavlovskis, uzsverot, ka viņš Jelgavā ienāca jau pie izveidotas kārtības, kas ir A.Justa nopelns.

Kā norāda Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja direktore Gita Grase, Jelgavas pilsētas vēsturē ciešākas saites ar Katoļu baznīcu sākās ar hercoga Jēkabu, kad viņš, lai ieņemtu troni, bija spiests apsolīt un rakstiski apsolīt, ka Jelgavā un Kuldīgā tiks uzbūvēta katoļu baznīca. Kad 1642. gadā Jēkabs sāka valdīt, baznīca Jelgavā jau bija uzcelta. Tagadējā katedrāles ēka tika uzcelta 1906. gadā. «Esmu dzirdējusi, ka jelgavnieki spriež, ka Katoļu katedrāles pulkstenis rāda pareizu laiku, bet tas tā nav. Pulkstenī laiks ir apstādināts brīdī, kad 1944. gadā baznīcu sagrāva,» atklāj G.Grase.

Foto: Austris Auziņš

 

Galerija

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Aigars Klibiks attēls

Dieva svētību Jums A.god.A Justa k-gs arī turpmākajos dzīvesceļos!!! Daudz Laimes Jums! Patiesā cieņā pret Jums - Aigars Klibiks Jēkabpili.

Pievienot komentāru

Saistītie raksti