Meklēšanas forma

Apmācies 7 °C DR vējš 4.1 m/s
Trešdiena, 2018. gada 26. SeptembrisVārda dienu svin: Gundars, Kurts, Knuts

Atkal ziņo par mazgadīgu bērnu vienu uz ielas

www.jelgavasvestnesis.lv
Sestdien, 15. jūlijā, ap pulksten 23 Valsts policija saņemta informāciju no iedzīvotājas, kura Jelgavas pilsētas Pašvaldības policijai ziņoja, ka Jelgavā, Satiksmes ielā, atradusi divarpus gadus vecu meitenīti, kura uz ielas bija viena. Šis ir jau otrais gadījums nedēļas laikā, kad pa pilsētas ielām vēlu vakarā vai naktī viens pats staigā mazgadīgs bērns.

Meitenīte bija bez apaviem, un viņai uz pleciņiem bija uzlikts pleds. Lai pārliecinātos, ka meitenītei ar veselību viss kārtībā, uz notikuma vietu tika izsaukta ātrā medicīniskā palīdzība, un mediķi viņu nogādāja slimnīcā. Pēc apskates ārsti paziņoja, ka meitenītes stāvoklis ir labs.

Pēc neilga laika tika noskaidroti arī meitenītes vecāki. Kā stāsta Valsts policijas pārstāve Ieva Sietniece, pēc sākotnējās informācijas, meitenītes vecāki neilgi pirms notikušā bija saņēmuši zvanu, ka viņu radiniece – 16 gadus veca jauniete – ir nokļuvusi nelaimē un ievietota slimnīcā, tāpēc bija steidzīgi jābrauc uz Rīgu. Tā kā privātmājā palika guļot trīs bērni – desmit un divarpus gadus vecas meitenes, kā arī vienu gadu vecs puisītis –, viņi piezvanījuši draugam, lai atbrauc un bērnus pieskata. Vecāki, viņu nesagaidot, aizbraukuši, bet, kad mājā ieradās draugs, konstatēja, ka divarpus gadus vecā meitenīte ir pazudusi no savas dzīvesvietas Ganību ielā.

Šobrīd policija skaidro sīkāk visus notikušā apstākļus, un par konkrēto gadījumu nekavējoši tika informēta Bāriņtiesa. Apsekojot ģimeni, konstatēts, ka sadzīves apstākļi ir labi, bērni ir nodrošināti ar visu viņiem nepieciešamo. Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirknī uzsākta administratīvā lietvedība par bērna atstāšanu bez uzraudzības.

Policija atkārtoti atgādina vecākiem būt modriem un neatstāt mazgadīgus bērnus bez uzraudzības, kā arī saka paldies iedzīvotājai par informācijas sniegšanu un  pareizu rīcību konkrētajā gadījumā.

Foto: no JV arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti