Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 18 °C Z vējš 2.8 m/s
Svētdiena, 2018. gada 20. MaijsVārda dienu svin: Venta, Salvis, Selva

ASV helikopteri veiks zemos lidojumus arī virs Jelgavas

Ģirts Pommers
Šodien no pulksten 16 līdz 18 ASV Armijas aviācijas vienības «Baltijas Fēnikss» helikopteri, kas Latvijā atrodas ASV vadītās mācību operācijas «Atlantic Resolve» laikā, Latvijas gaisa telpā, virzienā no Lielvārdes uz Dobeli un atpakaļ, veiks zemos lidojumus. Plānotais lidojuma maršruts skars arī Jelgavas teritoriju.

Tāpat ASV un Latvijas Gaisa spēku helikopteru lidojumi Latvijas gaisa telpā notiks arī diennakts tumšajā laikā – 18., 19. un 20. augustā.

Latvijas Aizsardzības ministrija, zemie lidojumi tiek veikti vingrinājuma «Falcon`s Talon» laikā, ar mērķi pilnveidot ASV un Latvijas Gaisa spēku savstarpējo sadarbību un savietojamību, pildot uzdevumus daudznacionālā vidē. Tāpat zemie lidojumi ir nepieciešami, lai uzturētu un stiprinātu vienības kaujas spējas un militāro gaisa kuģu pilotu profesionālo kvalifikāciju.

Aizsardzības ministrija uzsver, ka gan zemie lidojumi, gan vispārējās un operacionālās gaisa satiksmes lidojumi, Latvijas gaisa telpā notiek tikai normatīvajos aktos noteiktajā augstumā un ātrumā, līdz ar to militāro gaisa kuģu radītais troksnis ir īslaicīgs un nenodara kaitējumu cilvēkam un īpašumiem.

Zemos lidojumus, kas ir specifiski militāri taktiskie militārās aviācijas gaisa kuģu – lidmašīnu un helikopteru – lidojumi, Latvijas gaisa telpā helikopteri veic ne zemāk par 15 metriem virs pārlidojamās virsmas vai lidojumiem potenciāli bīstamiem objektiem, kas atrodas ne tuvāk par 50 metriem no lidojuma maršruta.

Zemos lidojumus Latvijas gaisa telpā veic noteiktā gaisa telpas zemo lidojumu zonā (EVR) un diennakts gaišajā laikā, tos uzsākot ne agrāk kā pulksten 8 un pabeidzot ne vēlāk kā pulksten 18 pēc vietējā laika.

Foto: no JV arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru