Meklēšanas forma

Nelielas lietusgāzes 9 °C Z-ZR vējš 6.1 m/s
Otrdiena, 2018. gada 25. SeptembrisVārda dienu svin: Rodrigo, Rauls

Akadēmijas ielā – četru gadsimtu liecības

Jana Bahmane
Akadēmijas ielas remontdarbu laikā atklājušās Jelgavas vēstures liecības četru gadsimtu garumā – no 16. līdz 20. gadsimtam. Vēsturnieks Andris Tomašūns informē, ka šobrīd jau rakšanas darbu laikā Akadēmijas ielā atrastas, piemēram, kara laika lodes, koka ūdensvadu un gāzes apgaismes sistēmas paliekas, kā arī dažādi sadzīves priekšmeti – kurpju gabali, pogas un monētas.

A.Tomašūns norāda, ka būvdarbu norises vietā galvenokārt atrodami dažādi sadzīves priekšmeti, un vieni no vizuāli pievilcīgākajiem ir ratu un kariešu elementi. «Metāla priekšmetus iespējams atrast ar metāla detektora palīdzību, savukārt ādas un stikla vēstures liecības atrodamas, vienīgi saskatot tās ar aci, kas ir daudz patīkamāk,» vērtē A.Tomašūns. Atrastos priekšmetus viņš attīra un nozīmīgākās lietas plāno nodot Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejam. «Muzejam varētu būt noderīgas, piemēram, svina plombas, ko lika uz auduma baķiem, monētas un citi svina priekšmeti. Savukārt fragmenti no nenosakāmām lietām, protams, nebūs tik vērtīgi,» tā vēsturnieks.

Jāatgādina, ka būvprojekta «Asfaltbetona seguma atjaunošana Akadēmijas ielas posmā no Raiņa ielas līdz Lielajai ielai Jelgavā» realizācija uzsākta augusta sākumā, un līdz 1. septembrim darbi risināsies Akadēmijas ielas posmā no Raiņa līdz Ūdens ielai.

Patlaban satiksmei ir slēgts Akadēmijas ielas posms no Raiņa līdz Ūdens ielai, bet no pirmdienas, 21. augusta, slēgts būs arī Akadēmijas un Ūdens ielas krustojums.

Būvprojekta realizācijas laikā paredzēts veikt lietus ūdens kanalizācijas tīklu un ūdensapgādes tīklu nomaiņu, asfaltbetona seguma atjaunošanu, autobusu pieturvietas «Banka» pārvietošanu uz Akadēmijas ielu posmā starp Ūdens un Driksas ielu, kā arī automašīnu stāvvietu ierīkošanu gar ēku Akadēmijas ielā 4.

Foto: Ivars Veiliņš un no A.Tomašūna arhīva

 

Galerija

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja eu attēls

kas šitaijs sarainaijs vecis ar to čuguna gabalu ?

Pievienot komentāru

Saistītie raksti