Meklēšanas forma

Skaidras debesis 20 °C A vējš 1.8 m/s
Pirmdiena, 2018. gada 21. MaijsVārda dienu svin: Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna

Zēna meklēšanas lietā – jauns pavērsiens

www.jelgavasvestnesis.lv
​Liepājā pazudušā zēna Ivana Berladina meklēšanas lietā Valsts policija guvusi nozīmīgu pavedienu. Pēc pavisam sīka videofragmenta izmeklētāji atklājuši, ka zēns, visticamāk, sajaucis autobusu pieturas un braucis līdz pat Grobiņas novada Dubeņiem, kur izkāpis. Šodien meklēšanas darbi koncentrēsies šajā rajonā un tās apkārtnē.

Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja vietniece Ilze Jurēvica stāsta, ka, intensīvi analizējot izmeklēšanā izņemtos videofailus vairāk nekā 250 gigabaitu lielumā, kas līdzvērtīgi aptuveni 200 stundām, Valsts policija atklājusi nozīmīgu pavedienu no Ivana Berladina pārvietošanās maršruta dienā, kad bērns pazuda bez vēsts. Pēc pavisam sīka videofragmenta, kurā varēja saskatīt vien daļu no Ivana sandales, izmeklētāji atklāja, ka zēns, visticamāk, sajaucis autobusu pieturas un braucis līdz pat Dubeņiem, kur izkāpis. Jau vakar šo teritoriju no gaisa pārmeklēja Nacionālo bruņoto spēku helikopters.

Portāls www.jelgavasvestnesis.lv jau rakstīja, ka zēna meklēšanā tika izmantots helikopters, laivas, kā arī piesaistīti ūdenslīdēji. Brīvprātīgo organizācija bezvests.lv sniedza nozīmīgu palīdzību, iesaistot profesionālu apmācītu meklētāju grupu un speciālu tehniku, kas ļāva meklētājiem pārbaudīt šauras, dziļas, arī ar ūdeni piepildītas vietas, kur citādi piekļūt nav iespējams. Tādējādi Liepājā un tās apkārtnē bija iespējams pārmeklēt aizdomīgas akas, notekvadus, barakas, fortus un citas nedrošas un grūti pieejamas vietas.

Tāpat, meklējot kādu pavedienu bezvēsts pazudušā Ivana lietā, svētdien kopā ar brīvprātīgajiem pārmeklēts Liepājas atkritumu poligons, kopumā pārbaudot 12 tonnas atkritumu, kas ievesti poligonā kopš 1. jūlija, informē I.Jurēvica.

Policija aicināja atsaukties arī iedzīvotājus, kuriem varētu būt noderīga informācija par zēnu. Trīs dienu laikā Valsts policijas izmeklētāji saņēma informāciju no aptuveni 200 iedzīvotājiem Liepājā un tās apkārtnē. Valsts policijas amatpersonas šo informāciju 24 stundu režīmā nepārtraukti analizēja un pārbaudīja, uz to attiecīgi reaģējot.

Foto: Austris Auziņš

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti