Meklēšanas forma

Nelielas lietusgāzes 9 °C Z-ZR vējš 6.1 m/s
Otrdiena, 2018. gada 25. SeptembrisVārda dienu svin: Rodrigo, Rauls

VID publicēs minimālās algas maksātāju sarakstu

Anastasija Miteniece
No janvāra Valsts ieņēmumu dienesta (VID) mājaslapā būs pieejama informācija par uzņēmējiem, kuru darbinieku vidējā mēneša alga ir valstī noteiktās minimālās mēneša algas apmērā, informē Finanšu ministrijas (FM) pārstāvis Aleksis Jarockis.

A.Jarockis stāsta, ka šā gada vasarā, strādājot pie nodokļu reformas, Saeima atbalstīja virkni izmaiņu nodokļu politikā. Tai skaitā tika veiktas izmaiņas likumā «Par nodokļiem un nodevām».  Proti, no nākamā gada VID ir jānodrošina publiski pieejama informācija par darba devējiem, kuri darbiniekiem maksā minimālo mēneša darba algu, kā arī par personām un uzņēmumiem, kuri sodīti par darba samaksas pārkāpumiem vai nav laicīgi iesnieguši nodokļu deklarācijas. Informācija tiks atjaunota mēneša 25. datumā.

«Šāds regulējums tika ieviests ar mērķi mazināt ēnu ekonomikas attīstību,» stāsta A.Jarockis, skaidrojot: darba devēji nereti kā darbinieka oficiālo algu uzrāda valstī noteikto minimālo darba algas apmēru, bet faktiski darbiniekam papildus tiek maksāta atlīdzība, kas netiek oficiāli uzrādīta. Saskaņā ar Rīgas Ekonomikas augstskolas Ilgtspējīga biznesa centra pētījumu otru lielāko ēnu ekonomikas īpatsvara daļu jeb 40 procentus pērn vēl joprojām veidojušas tieši aplokšņu algas.

«Darba devēja esošie un potenciālie darījuma partneri varēs izmantot VID mājaslapā pieejamo informāciju, lai izvērtētu potenciālās sadarbības riskus. Savukārt darba devējs būs motivēts VID norādīt savu darbinieku patiesos darba ienākumus konkrētajā pārskata mēnesī, jo pretējā gadījumā publicētā informācija ietekmēs darba devēja reputāciju un arī tā turpmāko uzņēmējdarbību,» stāsta A.Jarockis, papildinot: informācijas pieejamība palīdzēs arī potenciālajiem darba ņēmējiem redzēt darba samaksas atšķirības līdzīgos uzņēmumos un izvērtēt visus iespējamos riskus, lemjot par darba attiecību nodibināšanu.

A.Jarockis portālam www.jelgavasvestnesis.lv apstiprina, ka VID informāciju atjaunos reizi mēnesī. Piemēram, ja iepriekšējā mēnesī publicētā darba devēja darbinieku vidējais mēneša atalgojums uz nākamā mēneša 25. datumu būs augstāks par valstī noteikto minimālo mēneša darba algu, informācija par šādu darba devēju VID mājaslapā netiks publiskota.

Foto: no JV arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru