Meklēšanas forma

Skaidrs laiks 19 °C Z-ZR vējš 1.7 m/s
Piektdiena, 2018. gada 20. JūlijsVārda dienu svin: Ritma, Ramona

Veic publisko ēku pārbaudi un būvdarbu kontroli

www.jelgavasvestnesis.lv
Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) šajā pusgadā veica 417 publisko ēku ekspluatācijas pārbaudes visā Latvijā, tostarp Jelgavā, secinot, ka vairāk nekā pusē gadījumu ēkās nepieciešams uzlabot drošību, kā arī novērst pārkāpumus, savukārt atsevišķos gadījumos – ēkas pilnībā vai daļēji slēgt.

«Šinī pusgadā pirmreizējās pārbaudēs īpašu uzmanību pievērsām objektiem reģionos, kā arī  izglītības iestādēm, kas kopumā veido 69 procentus jeb 223 pārbaudītas ēkas,» tā BVKB Kontroles departamenta direktors Māris Demme. Secināts, ka teicamā vai labā stāvoklī ir 38 procenti izglītības iestāžu, savukārt mazāk nekā pusē gadījumu būvinspektori fiksēja pārkāpumus saistībā ar ēkas ugunsdrošību, patvaļīgu būvniecību, kā arī mehānisko stiprību un stabilitāti, informē BVKB Sadarbības projektu nodaļas vadītāja Nelda Elsiņa.

Vērtējot šogad pirmreizēji pārbaudīto ēku stāvokli visā valstī, drošāko ēku lielākais īpatsvars bijis Kurzemē, bet bīstamo ēku – Vidzemē. Atsaucīgākie problēmu risināšanā bija privāto ēku īpašnieki, kuri konstatētos pārkāpumus novērsa uzreiz pēc atzinuma saņemšanas. Īpašniekiem reaģējot uz BVKB norādēm un novēršot konstatētās bīstamības vai neatbilstības, administratīvā lietvedība tika izbeigta 50 gadījumos. Jāpiebilst, ka pārkāpumu gadījumā pārbaudes objektos un ēkās notiek atkārtoti.

BVKB speciālisti arī Jelgavā veikuši daudzas publisko ēku ekspluatācijas pārbaudes, kā arī būvdarbu kontroli septiņos pilsētas būvobjektos.

Iepazīties ar ekspluatācijas uzraudzības rezultātiem, kā arī būvdarbu kontroles rezultātiem iespējams interaktīvajā kartē.

Foto: no JV arhīva

 

Viedokļi

Pievienot komentāru