Meklēšanas forma

Apmācies 7 °C DR vējš 4.1 m/s
Trešdiena, 2018. gada 26. SeptembrisVārda dienu svin: Gundars, Kurts, Knuts

Rīt policija uz ceļiem strādās pastiprināti

www.jelgavasvestnesis.lv
Rīt, 21. septembrī, nu jau otro gadu pēc kārtas visās Eiropas Savienības dalībvalstīs norisināsies Eiropas diena bez ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušiem un smagi ievainotiem cilvēkiem. Tas nozīmē, ka Latvijā policija strādās pastiprināti.

Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Simona Grāvīte norāda: Valsts policijas statistikas dati liecina, ka salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem situācija Latvijā pamazām uzlabojas – bojā gājušo skaits uz Latvijas ceļiem samazinājies par 20 procentiem. Šogad ceļu satiksmes negadījumos dzīvību zaudējis 91 cilvēks, savukārt pērn šādā pašā laika posmā – līdz septembra vidum – avārijās uz ceļiem gājuši bojā 110 cilvēki, bet 2015. gadā – 121. Katru dienu uz Eiropas ceļiem iet bojā apmēram 70 cilvēki.

Pērn 19 no 31 projekta dalībvalstīm, tostarp arī Latvijai, izdevās aizvadīt dienu bez neviena bojā gājuša vai smagi cietušā. «Tieši tādēļ arī rīt policija veiks pastiprinātu ceļu satiksmes uzraudzību, nodrošinot pēc iespējas lielāku policijas klātbūtni ceļu satiksmē. Reidu laikā īpaša uzmanība tiks pievērsta mazāk aizsargātajiem ceļu satiksmes dalībniekiem, bērnu sēdeklīšu un drošības jostu lietojumam, kā arī likumsargi veiks pastiprinātu ātruma kontroli. Tāpat īpaša uzmanība tiks pievērsta vadītāju, kuri pie transportlīdzekļa stūres sēdušies reibuma stāvoklī, atklāšanai,» stāsta S.Grāvīte.

Foto: no JV arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru