Meklēšanas forma

Skaidras debesis 20 °C A vējš 1.8 m/s
Pirmdiena, 2018. gada 21. MaijsVārda dienu svin: Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna

Reģistrēts jauns kases sistēmas modelis

www.jelgavasvestnesis.lv
​Valsts ieņēmumu dienestā (VID) reģistrēts jauns kases sistēmas modelis, kurš piemērots kafejnīcām un restorāniem. Jaunā kases sistēma nodrošina pirmčeku sagatavošanas funkciju un atbilst Ministru kabineta noteiktajām jaunajām prasībām.

«R Keeper7-R»piemērota gan maziem, gan lieliem ēdināšanas uzņēmumiem, kam pirms čeka nepieciešams sagatavot starprēķinu jeb tā saukto pirmčeku. Restorānu nozare ir viena no tām, kur darījumu nereģistrēšana kases aparātos, kā arī datu modificēšana un dzēšana ir visnotaļ izplatīta. Jaunajiem noteikumiem atbilstošu iekārtu uzstādīšana nozarei palīdzēs cīnīties ar lielo ēnu ekonomikas īpatsvaru, norāda VID konsultante komunikācijas un sabiedrisko attiecību jautājumos Aļona Zandere.

Šā gada 4. jūlijā VID un Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācija (LVRA) parakstīja vienošanos par sadarbību, uzsākot izglītojošu akciju «Prasi čeku!».  Akcijas mērķis ir sekmēt komersantu un patērētāju izpratni par to, ka ikviens eiro, kas ir samaksāts nodokļos, vairo mūsu valsts un tās iedzīvotāju labklājību. Akcijas ietvaros LVRA biedru telpās – ēdināšanas un izmitināšanas uzņēmumos visā Latvijā –, kā arī VID un LVRA biedru tīmekļa vietnēs tiek izvietoti vizuāli informatīvie materiāli, kas skaidro iedzīvotājiem pirmčeka un čeka atšķirību, kā arī mudina pieprasīt un saņemt tieši čeku.

Līdz šī gada 1. jūlijam komersantiem bija jāveic kases aparātu un sistēmu atbilstības pārbaudes atbilstoši jaunajām tehniskajām prasībām. A.Zandere informē, ka VID veiks pārbaudes, lai pārliecinātos, ka jaunās iekārtas ir uzstādītas un tiek lietotas atbilstoši noteikumu prasībām. Tā kā sertifikācijas process joprojām aktīvi turpinās, VID jauno iekārtu nomaiņas procesā ievēros «konsultē vispirms» principu un ar izpratni izturēsies, sniedzot atbalstu un konsultējot tos komersantus, kuru kases aparātu un sistēmu modeļiem atbilstības pārbaude vēl tikai tiek veikta.

Papildu informācija pieejama VID mājaslapas www.vid.gov.lv sadaļā «Uzņēmumiem/Kases aparāti un kases sistēmas».

Foto: no mājaslapas www.ucs.ru

Viedokļi

Pievienot komentāru