Meklēšanas forma

Apmācies 7 °C DR vējš 4.1 m/s
Trešdiena, 2018. gada 26. SeptembrisVārda dienu svin: Gundars, Kurts, Knuts

Pārbaudīs Latvijā tirgoto pārtikas produktu sastāva atbilstību analoģiskiem produktiem citviet ES

www.jelgavasvestnesis.lv
Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs ir uzdevis Pārtikas un veterinārajam dienestam (PVD) izanalizēt vairāku Latvijā tirgotu ārvalstīs ražotu pārtikas produktu sastāvu un noteikt, vai šie produkti ir identiski analoģiskiem viena zīmola identiskā iepakojumā tirgotajiem produktiem citās ES valstīs vai arī sastāva ziņā atšķiras.

Pārtikas produktu sastāva un atbilstības noskaidrošana analoģiskām citās valstīs tirgotām pārtikas precēm nepieciešama, lai pārbaudītu Eiropas Komisijas prezidenta Žana Kloda Junkera 13. septembrī sacīto, ka dažās Eiropas daļās cilvēkiem tiek pārdoti zemākas kvalitātes pārtikas produkti nekā citās valstīs, lai gan iepakojums un zīmols ir identiski.

 «Nav pieņemami, ja viena zīmola produkti dažādās ES valstīs tiek tirgoti atšķirīgā kvalitātē. Ja Eiropas Komisijas prezidenta teiktais par zemākas kvalitātes pārtikas pārdošanu atsevišķās ES valstīs, tajā skaitā arī Latvijā, atbilst patiesībai, tad es rosināšu izmaiņas ES normatīvajos dokumentos, kas aizliegtu pārtikas ražošanas uzņēmumiem ražot viena zīmola pārtikas produktus ar atšķirīgu sastāvu. Latvijas iedzīvotājiem ir tiesības zināt, kuri ārvalstu pārtikas ražošanas uzņēmumi piekopj negodīgu komercpraksi,» norāda zemkopības ministrs.

Zemkopības ministrija informē, ka šobrīd vēl nav zināmi nedz konkrēti pārtikas produkti, kas tiks pārbaudīti, ne tas, cik ilgi šīs pārbaudes notiks.

Foto: no JV arhīva

 

Viedokļi

Pievienot komentāru