Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 11 °C D-DR vējš 2.8 m/s
Sestdiena, 2018. gada 23. JūnijsVārda dienu svin: Līga

No 1. aprīļa – izmaiņas bezdarbnieka pabalsta nosacījumos

www.jelgavasvestnesis.lv
No 1. aprīļa mainās nosacījumi, lai iegūtu tiesības saņemt bezdarbnieka pabalstu – turpmāk pabalsta saņemšanai sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas jāveic 12 mēnešus pēdējo 16 mēnešu periodā pirms bezdarbnieka statusa iegūšanas dienas, informē Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) pārstāve Iveta Daine.

Pārējie nosacījumi bezdarbnieka pabalsta piešķiršanai nemainās – tāpat kā līdz šim, personai ir jābūt bezdarbnieka statusā, ko piešķir NVA, un kopējam apdrošināšanas stāžam ir jābūt vismaz vienam gadam. Personām, kurām bezdarbnieka statusu NVA būs piešķīrusi līdz 31. martam, tiesības uz bezdarbnieka pabalstu tiks noteiktas tāpat kā iepriekš – tiesības uz pabalstu būs, ja iemaksas bezdarba apdrošināšanai veiktas 9 mēnešus pēdējo 12 mēnešu periodā, skaidro VSAA pārstāve.

Jāatgādina, ka VSAA adresētu iesniegumu bezdarbnieka pabalsta piešķiršanai var iesniegt NVA vai izmantojot e-pakalpojumu «E-iesniegums VSAA pakalpojumiem» un izvēloties iesniegumu «Bezdarbnieka pabalsta piešķiršana vai pārrēķināšana».

Aizvadītajā gadā VSAA vidēji mēnesī piešķīra bezdarbnieka pabalstus 5,5 tūkstošiem personu.

Foto: no JV arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti