Meklēšanas forma

Apmācies -1 °C A-ZA vējš 3.2 m/s
Piektdiena, 2018. gada 14. DecembrisVārda dienu svin: Auseklis, Gaisma

Mediķi aicina uzmanīt bērnus

www.jelgavasvestnesis.lv
Svētku laikā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi aicina iedzīvotājus būt vērīgiem – sargāt bērnus, neatstājot tos bez uzmanības, laikus iegādāties medikamentus hronisku slimību gadījumā, kā arī, ciemojoties attālākās vietās, uzzināt konkrētās vietas adresi.

Katru gadu svētku laikā NPMD mediķi, apzinot iepriekšējos gados pieredzētās situācijas, atgādina iedzīvotājiem par būtiskiem drošības pasākumiem. Viens no ieteikumiem ir sargāt bērnus no apdegumiem. Proti, nevajadzētu turēt klēpī bērnu, dzerot karstu dzērienu, kā arī nenovietot krūzi ar karstu dzērienu uz galda vai plaukta malas. Jāatceras arī par ugunsdrošību, bērnus neatstājot bez uzmanības telpā ar aizdegtu sveci, elektrisko lampiņu virtenēm vai stikla eglīšu rotājumiem. Tāpat mediķi iesaka pārliecināties, ka bērni dāvanā saņem vecumam atbilstošas rotaļlietas. Jāatceras, ka rotaļlietas, kas veidotas no daudzām sīkām detaļām, var nonākt mazuļa elpceļos, tos nosprostojot.

Iedzīvotājiem, kuriem ir hroniskas saslimšanas un kuri regulāri lieto medikamentus, mediķi aicina laicīgi pārliecināties, vai tie iegādāti pietiekamā daudzumā. Tāpat, gadījumā, ja ir svētkus plānots aizvadīt, ciemojoties attālākās vietās, jāpārliecinās, vai mobilais telefons ir uzlādēts un zināma konkrētās vietas adrese. Mediķi aicina izmantot mobilo lietotni «eVeselības Punkts», jo tajā iespējams veikt zvanu, kura laikā mediķi varēs noteikt precīzu zvanītāja atrašanās vietu.

NMPD darbinieki aicina nebūt vienaldzīgiem un palīdzēt gadījumā, ja uz ielas redzams cilvēks, kurš guļ un nekustas. Šādā gadījumā cilvēkam jāpajautā, vai viss ir kārtībā. Iespējams, sliktas pašsajūtas vai cita iemesla dēļ viņš nevar paša spēkiem izsaukt ātro palīdzību. Mediķi skaidro, ka, ilgstoši nesaņemot palīdzību un guļot uz ielas, cilvēkam sākas ķermeņa atdzišana un viņš var aiziet bojā.

Jāatgādina, ka neatliekamos gadījumos, kad apdraudēta cilvēka dzīvība, iedzīvotāji aicināti zvanīt pa tālruni 113, savukārt, lai saņemtu mediķu konsultāciju svētku dienās, visu diennakti pieejams Ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis 66016001. 

Foto: no JV arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru