Meklēšanas forma

Nelielas lietusgāzes 25 °C Z-ZA vējš 4.6 m/s
Ceturdiena, 2018. gada 19. JūlijsVārda dienu svin: Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra

«Latvijas Pasts» izdevis jaunas putnu pastmarkas

www.jelgavasvestnesis.lv
«Latvijas Pasts», papildinot sēriju «Latvijas putni», izdevis divas jaunas pastmarkas – ar dzelteno cielavu un mazo ormanīti.

Putnu sērijas pastmarkas «Latvijas Pasts» izdod kopš 2010. gada, ik gadu papildinot kolekciju ar divām jaunām pastmarkām, norāda «Latvijas Pasts» ārējo komunikāciju vadītāja Gundega Vārpa. Pastmarka ar dzelteno cielavu izdota 500 000 eksemplāru tirāžā, un tās nominālvērtība ir 50 centi, kas atbilst vienkāršas «B» klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā. Savukārt mazajam ormanītim veltītās pastmarkas tirāža sasniedz 100 000 eksemplāru, nominālvērtība – 1,41 eiro, un ar to var nosūtīt ierakstītas bandroles vai ierakstītas «B» klases vēstules Latvijas teritorijā. Papildu pastmarkām izdotas arī divas aploksnes ar abu putnu attēliem, katra no tām – 1500 eksemplāru tirāžā. Pastmarku un aplokšņu dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva. 

Šogad Ornitologu biedrības izvēlētais putns ir dzeltenā cielava – mitru zālāju putns, kura populācija Latvijā kopš 1995. gada samazinājusies par 95 procentiem. Intensīva lauksaimniecība ir viens no draudiem dzeltenajai cielavai ne tikai Latvijā, bet arī citās Eiropas valstīs, tomēr nevienā no tām nav vērojams tik straujš šo putnu skaita samazinājums kā Latvijā. Savukārt mazais ormanītis ir Latvijā rets ligzdotājs, kas sastopams tikai aizaugušos ezeros un dīķos, norāda G.Vārpa.

Jāpiebilst, ka 2016. gadā «Latvijas Pasts» izdeva pastmarkas ar dižraibā dzeņa un apodziņa attēliem.

Foto: no «Latvijas Pasta» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti